fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Nowy kierunek na humanie

reklama

Od nowego roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uruchamia nowy kierunek studiów – logopedię.

Pierwszy studenci logopedii pojawią się na UWM jesienią 2014
Pierwszy studenci logopedii pojawią się na UWM jesienią 2014

Logopedia powstanie na Wydziale Humanistycznym w Instytucie Filologii Polskiej, przy zaangażowaniu i pomocy Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Nauk Medycznych.

– Pomysł na powstanie nowego kierunku pojawił się ponad rok temu – powiedziała zaangażowana w powstanie logopedii dr Monika Czerepowicka, zastępczyni dyrektora Instytutu Filologii Polskiej.

Oczywiście od pomysłu do powstania kierunku musiało minąć trochę czasu, podczas którego pracownicy olsztyńskiej polonistyki musieli przygotować wszystkie formalność związane z logopedią. Konieczna była również zgoda rektora i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Zgodę Senatu UWM otrzymaliśmy wiosną. Pozytywna odpowiedź z ministerstwa przyszła do nas jesienią 2013 roku – powiedział prof. Sławomir Buryła, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej.

reklama

Na UWM istnieją już studia podyplomowe z zakresu logopedii na Wydziale Nauk Społecznych. Od października maturzyści chcący studiować akurat ten kierunek nie będą musieli wyjeżdżać z Warmii i Mazur.

Czytaj też:  Koronawirus. Dziesiątki zgonów na Warmii i Mazurach

Absolwenci logopedii będą zajmować  kształtowaniem właściwej mowy w okresie jej rozwoju i  doskonaleniu w późniejszym okresie, a także o usuwaniu różnego rodzaju wad i zaburzeń mowy.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama