21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Nowy kierunek na humanie

OlsztynNowy kierunek na humanie

Od nowego roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uruchamia nowy kierunek studiów – logopedię.

reklama
Pierwszy studenci logopedii pojawią się na UWM jesienią 2014

Logopedia powstanie na Wydziale Humanistycznym w Instytucie Filologii Polskiej, przy zaangażowaniu i pomocy Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Nauk Medycznych.

– Pomysł na powstanie nowego kierunku pojawił się ponad rok temu – powiedziała zaangażowana w powstanie logopedii dr Monika Czerepowicka, zastępczyni dyrektora Instytutu Filologii Polskiej.

Oczywiście od pomysłu do powstania kierunku musiało minąć trochę czasu, podczas którego pracownicy olsztyńskiej polonistyki musieli przygotować wszystkie formalność związane z logopedią. Konieczna była również zgoda rektora i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Zgodę Senatu UWM otrzymaliśmy wiosną. Pozytywna odpowiedź z ministerstwa przyszła do nas jesienią 2013 roku – powiedział prof. Sławomir Buryła, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej.

reklama

Na UWM istnieją już studia podyplomowe z zakresu logopedii na Wydziale Nauk Społecznych. Od października maturzyści chcący studiować akurat ten kierunek nie będą musieli wyjeżdżać z Warmii i Mazur.

Absolwenci logopedii będą zajmować  kształtowaniem właściwej mowy w okresie jej rozwoju i  doskonaleniu w późniejszym okresie, a także o usuwaniu różnego rodzaju wad i zaburzeń mowy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane