8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowy kierunek na humanie

WiadomościNowy kierunek na humanie

Od nowego roku akademickiego 2014/2015 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski uruchamia nowy kierunek studiów – logopedię.

Pierwszy studenci logopedii pojawią się na UWM jesienią 2014
reklama

Logopedia powstanie na Wydziale Humanistycznym w Instytucie Filologii Polskiej, przy zaangażowaniu i pomocy Wydziału Nauk Społecznych i Wydziału Nauk Medycznych.

– Pomysł na powstanie nowego kierunku pojawił się ponad rok temu – powiedziała zaangażowana w powstanie logopedii dr Monika Czerepowicka, zastępczyni dyrektora Instytutu Filologii Polskiej.

Oczywiście od pomysłu do powstania kierunku musiało minąć trochę czasu, podczas którego pracownicy olsztyńskiej polonistyki musieli przygotować wszystkie formalność związane z logopedią. Konieczna była również zgoda rektora i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

– Zgodę Senatu UWM otrzymaliśmy wiosną. Pozytywna odpowiedź z ministerstwa przyszła do nas jesienią 2013 roku – powiedział prof. Sławomir Buryła, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej.

reklama

Na UWM istnieją już studia podyplomowe z zakresu logopedii na Wydziale Nauk Społecznych. Od października maturzyści chcący studiować akurat ten kierunek nie będą musieli wyjeżdżać z Warmii i Mazur.

Studenci UWM będą malować obraz "Nasze Niebo Kopernika"

Absolwenci logopedii będą zajmować  kształtowaniem właściwej mowy w okresie jej rozwoju i  doskonaleniu w późniejszym okresie, a także o usuwaniu różnego rodzaju wad i zaburzeń mowy.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Dzieci oszalały gdy dziwny "pies" wszedł do szkoły. Czegoś takiego jeszcze nie było
Hodowla owadów na cele żywieniowe. Ambitny projekt naukowców UWM