fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 10 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyńskie biletomaty: drobne wpłacaj w banknotach

Ten komunikat z pewnością zdziwił pasażerów chcących zakupić bilety w automatach zlokalizowanych w różnych punktach miasta. Jak zapłacić odliczoną kwotą w banknotach za bilet, który kosztuje np. 1,45 zł?

Usterki i awarie biletomatów z Olsztyna nie są niestety nowością dla pasażerów miejskiej komunikacji. Problemy z płatnością kartą spowodowane zrywaniem się połączenia sieciowego biletomatu z systemem obsługi płatności bezgotówkowych czy brak drobnych do wydania reszty w automacie, mimo że, jak zapewniają urzędnicy, są one na bieżąco uzupełniane, nie są wcale rzadkością.

Nie tylko z płatnością kartą są jednak problemy. Na panelu dotykowym w biletomacie pojawiają się też czasami informacje: „Przepraszamy, banknoty nie są przyjmowane” lub „Przepraszamy, automat chwilowo nie przyjmuje monet”. Zdarza się też komunikat „Płać odliczoną kwotą w banknotach. Automat nie przyjmuje monet” – szczególnie zaskakujący, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w ofercie sprzedażowej są bilety za 1,45 zł czy 2,90 zł. Oczywiście można wtedy skorzystać z płatności kartą – jeśli na ekranie nie pokaże się dobrze znany użytkownikom biletomatów komunikat „Płatność kartą nie jest możliwa”.

Wszystkie informacje o nieprawidłowym działaniu automatów Zarząd Dróg Zieleni i Transportu przekazuje wykonawcy systemu. Firmia Sprint ma je usuwać w ramach gwarancji.

[custom-related-posts title=”Pisaliśmy o tym” order_by=”title” order=”ASC” none_text=”None found”]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...