3 C
Olsztyn
niedziela, 21 kwietnia, 2024
reklama

Szymany: lotnisko znalazło kolejnego przewoźnika?

OlsztynSzymany: lotnisko znalazło kolejnego przewoźnika?

Informacje o tym, że słoweńskie linie miałyby obsługiwać Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, pojawiły się już na kilku stronach internetowych. Nie potwierdza ich jednak mazurskie lotnisko. 

reklama

Szymany znalazły się wśród nowych kierunków w letnim rozkładzie linii Adria Airways na 2016 rok – takie wieści podał zagraniczny portal branżowy Exyuaviation.com. Ze słoweńskim przewoźnikiem pasażerowie mieliby latać do Monachium, a połączenia na tej trasie byłyby realizowane trzy razy w tygodniu.

Mimo że, jak donosi portal, mazurskie lotnisko jest uwzględnione w lotniczych planach, nowego kierunku nie można jeszcze wyszukać przez wyszukiwarkę połączeń. Rozkład linii wchodzi w życie 27 marca, więc i w tym terminie należałoby się spodziewać pierwszych lotów do stolicy Bawarii.

reklama

Informację o nowym przewoźniku w Szymanach i współpracy z Adria Airways podał także m.in. polski portal Fly4free.pl.

Internetowych rewelacji nie potwierdza Port Lotniczy Olsztyn-Mazury.

Loty z Szyman do Monachium będę realizowane, jednak nie potwierdzamy, że tę trasę będzie obsługiwać akurat Adria Airways – komentuje rzecznik portu w Szymanach, Dominik Markowski. W razie podpisania umowy z Adria Airways lub innymi liniami to sam przewoźnik oficjalnie ogłosi współpracę z Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

reklama

Obecnie z otwartego w ubiegłym tygodniu lotniska na Mazurach lata tylko SprintAir. Pasażerowie mogą korzystać z połączeń do Krakowa i Berlina. Współpracą z Szymanami są jednak również zainteresowane takie linie jak Wizzair, Ryanair czy Lufthansa (czytaj TUTAJ).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

8 KOMENTARZY

8 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
iławaPL
1 lutego 2016 18:10

Mam odpowiedź od Linii Lotniczych Adria i poinformowali, że loty z Monachium będą wykonywane od okresu letniego, dokładnie: “we will start operating flights between Munchen and Olsztyn with the summer schedule. We plan to fly three times a week, but don’t have the schedule finalised jet. Kind regards, Adria Airways”

Róża
27 stycznia 2016 18:18

Z tego co wiem, Mazury z wielkiej litery piszemy drogi Kurierze

Polecane
Ogłoszenia