19 C
Olsztyn
czwartek, 30 maja, 2024
reklama

Powstanie kolejny hotel nad jeziorem Ukiel? Miasto sprzedało działkę

WiadomościPowstanie kolejny hotel nad jeziorem Ukiel? Miasto sprzedało działkę

Miasto masowo wyprzedaje grunty. W ostatnich dniach wylicytowano działkę położoną nad samym jeziorem Ukiel.

reklama

Niedawne doniesienia medialne sugerowały, że nad jeziorem Ukiel, przy Plaży Miejskiej, ma stanąć hotel dużej, międzynarodowej sieci Hampton by Hilton. Jak się dowiedzieliśmy, na razie do miasta nie trafiła odpowiednia dokumentacja: Hotel na Plaży Miejskiej. Wiemy gdzie dokładnie ma stanąć, Mieszkańcy są na „nie” ws. budowy hotelu przy plaży? [SONDA].

Jak ustaliła Wyborcza Olsztyna, hotel przy jeziorze Ukiel może powstać, ale inny i na innej działce. Właśnie sprzedano tereny przy ul. Pływackiej. Cena za grunty osiągnęła kwotę 6 milionów złotych. To trzy razy większa, niż cena wywoławcza w przetargu. Plan zagospodarowania terenu, przewiduje w tamtym miejscu powstanie hotelu lub lokalu gastronomicznego. Nabywcą jest osoba z Warszawy, która ma już posiadać jedną działkę w tej okolicy – powiedział prezydent Piotr Grzymowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

reklama

Jeszcze dwie działki w tamtej okolicy mają trafić “pod młotek”. Jedna przy ul. Bałtyckiej, a druga przy ul. Wilgi.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
krzroy
31 maja 2021 18:49

Jezioro KRZYWE kiedyś było urokliwym miejscem gdzie ludzie chętnie wypoczywali na łonie natury. Dziś już bardziej przypomina wybetonowaną sadzawkę a zgodnie z planami arbuza ma być jeszcze gorzej. Niektórym “olsztyniakom” (którym jeszcze słoma z butów wyłazi) wydaje się, że prawdziwy odpoczynek to tylko w knajpie gdzie jezioro można oglądać przez szybę. Ktoś kto chce popływać kajakiem czy żaglówką wydaje się im być prostakiem który powinien zamieszkać gdzieś na zapadłej wiosce. Tacy światowi! Otóż panie i panowie jesteście w błędzie! To jest degradacja która prowadzi do nikąd. Jezioro ma być jeziorem. Knajpy budujcie sobie gdzieś indziej. Gorzały można napić się wszędzie.

Polecane