fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Hotel na Plaży Miejskiej. Wiemy gdzie dokładnie ma stanąć

WiadomościHotel na Plaży Miejskiej. Wiemy gdzie dokładnie ma stanąć

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Hotel międzynarodowej sieci Hampton by Hilton miałby stanąć tuż nad jeziorem Ukiel. Urzędnicy dzielą się szczegółami.

reklama

To będzie już drugi hotel tej sieci w stolicy Warmii i Mazur. Hampton by Hilton pierwszy ze swoich obiektów ma w powstającym kompleksie Centaurus, nieopodal centrum miasta. Drugi obiekt miałby stanąć na plaży, nad jeziorem Ukiel, między wypożyczalnią sprzętu wodnego (dawna Marina) a lokalem Miejska Beach Bar. Na ten moment znajduje się tam zadrzewiona górka:

„W poprzednim roku wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę zespołu obiektów hotelowych na działkach oznaczonych na mapie” – mówi Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta.

Hotel na Plaży Miejskiej. Wiemy gdzie dokładnie ma stanąć hotel Wiadomości
reklama

„Wnioskodawca został wezwany do uzupełnienia wniosku, jednak tak się nie stało. Wniosek pozostał więc bez rozpoznania. Innych wniosków w sprawie budowy tego typu obiektów w pobliżu jez. Ukiel na tę chwilę nie ma” – tłumaczy urzędnik.

Sprawa nie ma być jednak zamknięta. Przedstawiciele sieci mieli kontaktować się z Zarządem Dróg Zieleni i Transportu ws. wyznaczenia dojazdu do obiektu. Po zakończeniu tych formalności, zapewne wniosek zostanie uzupełniony.

reklama

„Przypomnę, że zagospodarowanie brzegów jez. Ukiel było kompleksowym pomysłem. Bowiem zanim zaczęły powstawać obiekty plaży miejskiej, te przy ul. Olimpijskiej czy też marina na Słonecznej Polanie, rozpoczęliśmy przygotowywanie tzw. stref przedsiębiorczości – właśnie pod hotele, obiekty sportowe, restauracje. Dlatego nie powinno dziwić, że właściciele tych terenów są zainteresowani realizacją inwestycji” – podsumował Patryk Pulikowski z Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Olsztyna.

reklama
reklama
reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama