fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Fundacja Schumana zaprzecza, że sponsoruje Campus Polska Przyszłości Rafała Trzaskowskiego

reklama

Ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska, w okresie wakacyjnym, zorganizuje Campus Polska Przyszłości, tygodniowe wydarzenie na terenie Kortowa. Partnerem wydarzenia miała być jedna z fundacji, która teraz temu zaprzecza.

O projekcie Campus Polska Przyszłości wypowiedział się rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski, który wyraził swoje zdziwienie faktem, że projekt ten ma być finansowany przez podmioty z innego kraju. Pisaliśmy o tym tutaj: Rzecznik Prezydenta Dudy ws. finansowania Campusu Polska: budzi zdziwienie powinno być wyjaśnione

Według doniesień medialnych, jednym z partnerów wydarzenia miała być Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Jej przedstawiciele, wysłali do nas oświadczenie w tej sprawie, które w całości publikujemy poniżej:

reklama

„Polska Fundacja im. Roberta Schumana zaprzecza, jakoby miała być sponsorem lub partnerem inicjatywy Campus Polska Przyszłości, ogłoszonej w ostatnich tygodniach przez Rafała Trzaskowskiego. Pojawiające się na ten temat insynuacje w niektórych mediach są nieprawdziwe.

Fundacja Schumana nie uczestniczy i nigdy nie uczestniczyła w żadnych działaniach będących aktywnością jakiegokolwiek polityka czy polityczki. Jesteśmy niezależną pozapartyjną organizacją pozarządową, a swoje cele statusowe, takie jak propagowanie wiedzy o Unii Europejskiej i mobilizowanie obywateli do angażowania się w proces jednoczenia Europy realizujemy bez wsparcia jakiejkolwiek partii politycznej”
– czytamy w piśmie podpisanym przez Rafała Dymka, dyrektora Fundacji.

Czytaj też:  Jest list gończy za "FROGIEM"
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama