fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 24 października, 2021
reklama

„Wiadomości” TVP atakują prof. Maksymowicza. Miał on się dopuszczać strasznych czynów

reklama

Dziennikarze „Wiadomości” TVP dotarli do zawiadomienia, które zostało złożone przeciwko Wojciechowi Maksymowiczowi w prokuraturze. Wynika z niego, że miał on się dopuszczać strasznych czynów.

Były poseł Porozumienia Jarosława Gowina, profesor Wojciech Maksymowicz, przeniósł się do ruchu Szymona Hołowni, Polska 2050. Poseł Maksymowicz odszedł z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości w kwietniu, kiedy to pojawiły się poważne zarzuty wobec jego praktyk lekarskich oraz wpłynęło zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Dziennikarze TVP powołują się na zawiadomienie skierowane do prokuratury, wedle którego poseł „Maksymowicz wraz ze swoim współpracownikiem, mieli wykonywać nieetyczne eksperymenty medyczne na przedwcześnie urodzonych dzieciach”. W zawiadomieniu złożonym w prokuraturze miało się pojawić następujące zdanie:

reklama

„Wywierał bezprawną presję na pacjentki zagrożone poronieniem w celu wymuszenia na nich zgody na pobranie tkanek poronionego dziecka, nie informując matek o zbrodniczych praktykach, którym mogą zostać poddane ich dzieci” – przekazano w „Wiadomościach”

Lekarze mieli dopuszczać się okłamywania pacjentek, które do tego były przekonywane do podpisania zgody na wywołanie poronienia. Prawdziwy horror zaczynał się właśnie wtedy:

„Żywe przedwcześnie urodzone dziecko zamiast być poddane zabiegom ratującym życie, było przenoszone do pomieszczenia obok sali porodowej, gdzie dokonywano na nim barbarzyńskiego procederu wycięcia mózgu i rdzenia kręgowego bez jakiegokolwiek znieczulenia” – informują dziennikarze TVP.

Prokuratura Regionalna w Łodzi, jak i Ministerstwo Zdrowia zajmują się tą sprawą. Profesor Maksymowicz odszedł z klubu parlamentarnego PiS przekonując, że jest niewinny, a zarzuty to polityczna prowokacja.

Zarząd Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie, w którym miało dochodzić do tych zabiegów, wyraźnie zaznaczył, że odcina się od tych informacji i zapewnia, że na terenie szpitala nie miały miejsca żadne nieetyczne zachowania.

Dziennikarze TVP zaznaczają, że transfer Maksymowicza do Polski 2050 nie powinien odwracać uwagi od poważnych zarzutów, które ciążą na pośle.

reklama

Najnowsze ogłoszenia

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze