fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

Policja zatrzymała sprawców podpalenia mostu

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o podpalenie drewnianego mostu na drodze w okolicach Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie). Według śledczych obaj w chwili popełnienia przestępstwa byli nietrzeźwi.

Jak poinformowała w czwartek mł. asp. Anna Barszczewska z gołdapskiej policji, do podpalenia drewnianych elementów konstrukcji mostu nad rzeką Gołdapą doszło na początku tygodnia. Straty oszacowano na około 5 tys. zł. Most znajdujący się na gminnej drodze Kośmidry – Bałupiany został już zabezpieczony i jest częściowo przejezdny.

„Kryminalni pracujący nad tą sprawą szybko wytypowali krąg osób podejrzanych. Do policyjnego aresztu trafili 24-letni i 30-letni mieszkańcy Gołdapi. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu zniszczenia mienia” – przekazała.

reklama

Podczas przesłuchania młodszy z mężczyzn przyznał się do winy, a drugi z podejrzanych odmówił składania wyjaśnień. Z ustaleń policji wynika, że obaj nad ranem rozpalili na moście ognisko. W chwili popełnienia tego przestępstwa byli nietrzeźwi.

Czytaj też:  Atak koronawirusa spowodował problemy na UWM

Zgodnie z kodeksem karnym za zniszczenie mienia grozi kara nawet 5 lat więzienia.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama