fbpx
3 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Trzaskowski: burmistrz Budapesztu będzie gościem Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie

reklama

Burmistrz Budapesztu Gergely Karácsony będzie gościem Campusu Polska Przyszłości – poinformował w środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Campus Polska Przyszłości to to wydarzenie, które dla młodych ludzi organizuje w sierpniu w Olsztynie ruch Trzaskowskiego Wspólna Polska.

„Człowiek, który rzucił wyzwanie Viktorowi Orbanowi. Obecnie burmistrz Budapesztu, a już niedługo być może premier Węgier. Dziękuję @bpkaracsonyg (Gergely’emu Karácsony’emu -) za przyjęcie zaproszenia na @Campus_Polska (Campus Polska Przyszłości )! To kolejny argument, żeby zapisać się na #CampusPolska – zapraszam!” – napisał Trzaskowski na Twitterze.

Prezydent Warszawy i jego współpracownicy od kilku tygodni zachęcają młodych z całej Polski, by wzięli udział w Campusie. W mediach pojawiły się m.in. spoty zachęcające do udziału w wydarzeniu. Zgłosić można się za pośrednictwem strony internetowej www.campuspolska.pl. Termin rejestracji mija w piątek o północy.

reklama

Inicjatywa Campusu ruszyła na początku maja w Olsztynie, następnie Trzaskowski odwiedził Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Zachodniopomorskie.

W czwartek lider Wspólnej Polski będzie przebywał w Małopolsce, gdzie ma zaplanowaną konferencję prasową oraz spotkanie z młodzieżą w Wieliczce. W piątek z kolei Trzaskowski ma odwiedzić Oświęcim. Tam również spotka się z mediami, następnie w Chrzanowie – z przedsiębiorcami. Po południu polityk ma rozmawiać z młodymi ludźmi w Sosnowcu (woj. śląskie).

Czytaj też:  Fortuna Muska jest warta tyle, ile majątki niegdyś najbogatszych Gatesa i Buffetta razem wzięte

Jak można przeczytać na stronie internetowej Campusu, jest to „przestrzeń dialogu i spotkań stworzona dla aktywnych, młodych ludzi chcących mieć wpływ na przyszłość swojego kraju”. „Dzięki niej rozwiniesz skrzydła i przełożysz pomysły na działania! Młodych ludzi takich jak Ty jest więcej. Spotkajmy się! Usiądźmy na trawie i porozmawiajmy o tym, jak skutecznie zmieniać Polskę na lepsze. Podyskutujmy o gospodarce, środowisku i demokracji” – zachęcają organizatorzy.

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama