fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

92-letni kombatant wziął udział w Biegu Pamięci

reklama
Wyślij przez
0

W minioną niedzielę już po raz IX odbył się bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem na dystansach 1963 m i 10 000 m, przebiegających traktem leśnym w Wichrowie wystartowało 150 uczestników.

Bieg, któremu patronował Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki i burmistrz Dobrego Miasta Jarosław Kowalski symbolicznie rozpoczął się 16 maja o godz. 9:45 wspólnym startem najmłodszego i najstarszego uczestnika wydarzenia tj. 14-letniej Weroniki Audyś i 92-letniego kombatanta.

Po biegu uczniowie SP nr 3 wraz z rodzicami i nauczycielami spotkali się na szkolnym pikniku, by uczcić urodziny Patrona szkoły Rotmistrza Witolda Pileckiego.

reklama

Bieg Tropem Wilczym odbywa się co roku dla upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Historyczne im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Olsztynie.

Źródło: PAP. fot. PAP/Tomasz Waszczuk

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze