fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Mieszkańcy Olsztyna będą mieli szansę wystąpić w filmie

reklama
Wyślij przez
0

19 maja 2021 roku ekipa filmu „IO” (roboczy tytuł BALTAZAR) w reżyserii utytułowanego w filmowym świecie twórcy Jerzego Skolimowskiego rozpocznie zdjęcia na Warmii i Mazurach. Tu przez 10 dni realizowanych będzie wiele scen zbiorowych z udziałem statystów, którzy wcielą się m.in. w postacie kibiców, urzędników czy klientów baru.

Specjalizujące się w poszukiwaniu i angażowaniu statystów znane z wielu produkcji filmowych MKM STUDIO ogłasza w związku z tym Casting Online.

Film jest współczesną interpretacją kultowego obrazu zaliczanego do klasyki kina „Na los szczęścia Baltazarze” Roberta Bressona z roku 1966. Napisany po mistrzowsku scenariusz (Ewa Piaskowska i Jerzy Skolimowski) wyróżnia się oryginalną szkatułkową formą i alegorycznym ujęciem tematu. Historia osiołka o imieniu Baltazar, rozpoczynająca się w polskim cyrku, a kończąca we włoskiej rzeźni, to gorzka ale też i pełna ciepłego humanizmu parafraza „filmu drogi”. To panoptikum ludzkich zachowań wobec bezbronnego zwierzęcia, sugestywny obraz relacji społecznych i przemian kulturowych zachodzących we współczesnym świecie.

reklama

Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego jest koprodukcją polsko-włoską, która otrzymała dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze