fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Mieszkańcy Olsztyna będą mieli szansę wystąpić w filmie

reklama

19 maja 2021 roku ekipa filmu „IO” (roboczy tytuł BALTAZAR) w reżyserii utytułowanego w filmowym świecie twórcy Jerzego Skolimowskiego rozpocznie zdjęcia na Warmii i Mazurach. Tu przez 10 dni realizowanych będzie wiele scen zbiorowych z udziałem statystów, którzy wcielą się m.in. w postacie kibiców, urzędników czy klientów baru.

Specjalizujące się w poszukiwaniu i angażowaniu statystów znane z wielu produkcji filmowych MKM STUDIO ogłasza w związku z tym Casting Online.

Film jest współczesną interpretacją kultowego obrazu zaliczanego do klasyki kina „Na los szczęścia Baltazarze” Roberta Bressona z roku 1966. Napisany po mistrzowsku scenariusz (Ewa Piaskowska i Jerzy Skolimowski) wyróżnia się oryginalną szkatułkową formą i alegorycznym ujęciem tematu. Historia osiołka o imieniu Baltazar, rozpoczynająca się w polskim cyrku, a kończąca we włoskiej rzeźni, to gorzka ale też i pełna ciepłego humanizmu parafraza „filmu drogi”. To panoptikum ludzkich zachowań wobec bezbronnego zwierzęcia, sugestywny obraz relacji społecznych i przemian kulturowych zachodzących we współczesnym świecie.

reklama

Najnowszy film Jerzego Skolimowskiego jest koprodukcją polsko-włoską, która otrzymała dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego.

Źródło: Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze