fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

98. urodziny łączniczki 36. Brygady AK „Żejmiana”

reklama
Wyślij przez
0

W poniedziałek żołnierze 43. Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, wchodzącego w skład 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, odwiedzili z urodzinowymi życzeniami panią Genowefę Cybulską, łączniczkę i sanitariuszkę Armii Krajowej 36. Brygady Żejmiana.

Pani Genowefa ps. „Malina” urodziła się 9 maja 1923 roku w Gnieźnie. Przysięgę wojskową składała w obecności Andrzeja Stasiewicza ps. Dąb. Działała na terenach Święciany/Wilno od wiosny 1943 roku.

Dziś poznaliśmy kolejną historię bohaterki, łączniczki Armii Krajowej, która skromnie żyjąc wychowywała dzieci i wnuki na dumnych Polaków. Historia, która ujrzała światło dzienne potrzebowała czasu. Czasu na przekazanie pamiętnych dni z jakimi się zmagała. Dopiero po latach zdecydowała się opowiedzieć synowej o tym, co skrywała, to dzięki niej dziś wszyscy możemy poznać „Malinę” – naszą Bohaterkę – i wspólnie uczcić Jej 98 urodziny – mówi szer. Agnieszka Nurzyńska z 43blp.

reklama

Tyle lat nie wiedziałem, że moja matka była taka waleczna – dodaje syn Bohaterki.

Delegacja żołnierzy z 43blp panią Genowefę odwiedziła z pamiątkowym ryngrafem, tortem i życzeniami, sprawiając „Malinie” ogromną radość i niespodziankę. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Wojskowego Komendanta Uzupełnień oraz Koła Żołnierzy AK z Lidzbarka Warmińskiego.

Źródło: 4. W-MBOT

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze