fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Przez majówkowe szczepienia zabrakło szczepionek w stacjonarnych punktach szczepień?

reklama
Wyślij przez
0

Mieszkańcy Olsztyna martwią się o oddalające się im terminy planowanych szczepień na COVID. Winą obarczają szczepienia dla chętnych, które przeprowadzono w majówkę.

Skontaktował się z nami czytelnik, który sam miał okazję zaszczepić się w weekend majowy. Jak twierdzi, ogólnopolska akcja szczepień mobilnych przysporzyła niemałych problemów dla osób, które już miały wyznaczone terminy szczepień:

„Skorzystałem ze szczepienia weekendowego majowego ponieważ informacja jaka obiegła Polskę była taka, że są to szczepionki pochodzące z rezerw magazynowych i nikt w wyniku tej akcji nie zostanie poszkodowany.
W wyniku splotu okoliczności iż szczepionką J&J miała również być zaszczepiona osoba z mojej rodziny dnia 6 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Olsztynie. Dziś otrzymaliśmy telefon że szczepionka jest odwołana (siostra była zapisana ok 2 tyg temu). Pani która telefonowała wyjaśniła, że szczepionek J&J nie ma i nie wiadomo kiedy będą ponieważ zostały wydane na szczepienia weekendowe”
– pisze nasz czytelnik.

reklama

Jak twierdzi, dzwonił po różnych punktach szczepień w Olsztynie i okolicy, by dowiedzieć się czy i kiedy jest możliwość zaszczepienia się szczepionką J&J. Z informacji, które nam przekazał wynika, że takowych brakuje w całym regionie, a nawet w sąsiednim województwie:

„Zadzwoniliśmy na infolinię szczepionkową żeby dowiedzieć się gdzie indziej w Olsztynie czy innym mieście województwa można się zaszczepić ale szczepionek J&J nie ma! Poza jakimiś pojedynczymi w Piszu i Kętrzynie. Poprosiliśmy o sprawdzenie dostępności szczepionek J&J w woj Pomorskim ale tam również brak poza pojedynczymi dawkami” – tłumaczy czytelnik.

Jego zdaniem to oburzające, że wykorzystano szczepionki z puli dla osób, które już zostały zapisane i oczekiwały na szczepienie:

„W związku z tym w wyniku tego splotu okoliczności oraz faktu że sam z takiej szczepionki weekendowej skorzystałem uważam, że każdy obywatel powinien o tej sprawie się dowiedzieć ponieważ jest to szokujące i niezwykle oburzające. Zostaliśmy zaproszeni na weekendowe szczepienia które w całości w zasadzie zostały odebrane dziesiątką tysięcy osób zapisanych na te szczepionki wcześniej. Informacja której udzieliła pracownica Szpitala była dla tej Pani równie oburzająca co w rozmowie telefonicznej potwierdziła dla niej wiąże się to z dziesiątkami telefonów które musi wykonać z przekazaniem informacji” – skwitował alarmujący nas czytelnik.

Postanowiliśmy zweryfikować te informacje i jak się okazało, weekendowe szczepienia z początku maja, nie są przyczyną przekładania szczepień. Powodem jest wstrzymanie dostaw szczepionki J&J przez producenta do Polski. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych dowiedziała się o tym dopiero w piątek (30.04). Informacje potwierdził profil #SzczepimySię, prowadzony przez Centrum Informacyjne Rządu:

„Szczepionki, które dostarczono na majówkową akcje szczepień pochodziły z osobnej puli przeznaczonej wyłącznie na ten cel. Zmniejszenie dostaw do punktu szczepień produktu firmy J&J wynika z ograniczenia przez producenta dostawy do Polski”

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze