fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Wracają „ciepłe guziki” w autobusach

reklama
Wyślij przez
0

Zmieniają się zasady otwierania drzwi w autobusach i tramwajach. Aby wsiąść do pojazdu lub z niego wysiąść ponownie będzie trzeba użyć specjalnego przycisku.

Już w poniedziałek (10 maja) ponownie aktywowane zostaną tzw. „ciepłe guziki”. To oznacza, że w autobusach i tramwajach pasażerowie będą samodzielne otwierać drzwi przyciskiem. Ponownie zaczną obowiązywać także przystanki „na żądanie” – wszystkie na trasach linii nocnych oraz wybrane przystanki na liniach zwykłych.

– Pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie”, powinien użyć przycisku „stop”, a zamierzający wsiąść daje znak podniesioną ręką – przypomina Michał Koronowski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

reklama

To kolejne zmiany wprowadzane w związku z szeroko rozumianą komunikacją. Od wtorku (4 maja) przywracane jest uruchamianie zielonego światła przez pieszych oraz dynamicznego czasu wyświetlania sygnału dla kierowców.

źródło: UM

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze