fbpx
32 C
Olsztyn
poniedziałek, 21 czerwca, 2021
reklama

Prezydent Olsztyna: miasto nie finansuje projektu Campus Polska Przyszłości

reklama
Wyślij przez
0

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że miasto nie poniesie żadnych kosztów zorganizowania Campusu Polska Przyszłości, wydarzenia, które z inicjatywy Rafała Trzaskowskiego ma się odbyć na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo.

Grzymowicz wydał oświadczenie dotyczące Campusu Polska Przyszłości w odpowiedzi na wystosowany w piątek list otwarty Jerzego Szmita, w którym szef regionalnego PiS pytał, kto zapłaci za „tydzień balangi nad jeziorem Kortowskim” uczestników Campusu. Według Szmita, impreza będzie miała charakter polityczny, a tego typu działalność jest zabroniona na wyższych uczelniach.

„Zgodnie z intencjami pomysłodawców Campus Polska Przyszłości, który ma być zorganizowany w Olsztynie na przełomie sierpnia i września przez Ruch +Wspólna Polska+ i Stowarzyszenie +Inspiracje Młodych+ nie będzie wydarzeniem politycznym, a już z pewnością partyjnym, co zresztą legło u podstaw powołania samego Ruchu. Weryfikatorem udziału w Campusie nie będą też z góry określone poglądy polityczne, a wręcz przeciwnie – im więcej będzie różnorodności światopoglądowej, tym dyskusje i warsztaty będą ciekawsze” – napisał Grzymowicz w oświadczeniu przesłanym i dodał, że dla miasta zorganizowanie tego rodzaju wydarzenia wiążę się z ogoromną promocją Olsztyna.

reklama

„Miasto nie ponosi na organizację Campusu żadnych nakładów finansowych! Olsztyn będzie mocno promowany, zarówno przed Campusem, jaki i w jego trakcie, wyraźnie zaznaczając swoje miejsce na mapie Europy, albowiem w założeniu inicjatorów charakter wydarzenia zdecydowanie przekroczy regionalny czy ogólnopolski wymiar. Z tego co mi wiadomo, również Uniwersytet Warmińsko-Mazurski nie poniesie żadnych kosztów, związanych z organizacją Campusu, wręcz przeciwnie – otrzyma wynagrodzenie za świadczone usługi” – napisał Grzymowicz.

Szmit w liście wystosowanym w sprawie Campusu Polska Przyszłości powątpiewał także, czy podobną imprezę mógłby zorganizować dla młodzieży „o poglądach prawicowych i konserwatywnych”.

„Podobne wydarzenie z udziałem młodzieży miało już miejsce w Olsztynie. Kilka lat temu gościliśmy uczestników obozu przygotowanego przez Fundację +Dzieło Nowego Tysiąclecia+, powołaną przez Konferencję Episkopatu Polski jako wyraz wdzięczności dla papieża – Polaka, św. Jana Pawła II. Przypomnę także, iż nikt nie stwarzał problemów w sprawie udostępnienia jednego z obiektów Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego na konferencję Prawa i Sprawiedliwości w 2018 roku” – napisał Grzymowicz.

W minioną środę prezydent Warszawy i lider Ruchu Wspólna Polska Rafał Trzaskowski ogłosił, że na przełomie sierpnia i września w miasteczku akademickim Kortowo w Olsztynie zostanie zorganizowany dla 1 tys. młodych ludzi Campus Polska Przyszłości. W czasie spotkania jego uczestnicy mają dyskutować o najważniejszych sprawach dla młodego pokolenia, w tym polityce klimatycznej, czy edukacji. Zaplanowano także spotkania z ludźmi sportu, kultury, nauki.

Trzaskowski nie ukrywał, że jednym z celów Campusu jest wyłonienie młodych ludzi, którzy będą chcieli zaangażować się w działalność publiczną.

Na wspólnej konferencji z Trzaskowskim wystąpili prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego Jerzy Przyborowski oraz marszałek regionu Gustaw Marek-Brzezin. Wszyscy podkreślali, że Kortowo jest idealnym miejscem do tego, by stwarzać nowe perspektywy rozwoju kraju. Rektor Przyborowski przyznawał, że „dyskusja o demokratycznych podwalinach państwa wpisuje się w działalność uniwersytecką”. 

źródło: PAP

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze