18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza

WiadomościDo KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza

W poniedziałek przy jednej z KSIĄŻKOchatek odbyło się przekazanie autorskich egzemplarzy jednej z książek pisarza z Olsztyna. Wszystko to w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

reklama

KSIĄŻKOchatki to specjalne punkty, w których czytelnicy mogą wymieniać się książkami. Takie miejsca są nieskomplikowanym rozwiązaniem, znanym na całym świecie. Idea funkcjonowania chatki jest bardzo prosta – wypożycz, poczytaj na miejscu lub zabierz do domu, a następnie oddaj lub podziel się z innymi. Do tej pory w Olsztynie są dwa takie miejsca, jednak nie wyklucza się możliwości powstania większej liczby chatek, o których pisaliśmy tutaj: W Olsztynie zostały uruchomione specjalne punkty KSIĄŻKOchatki.

W poniedziałek (10 maja 2021r.) o godzinie 10:00 przy KSIĄŻKOchatce nad jez. Długim odbyło się przekazanie autorskich egzemplarzy książki „Małe Grozy” Łukasza Staniszewskiego, pisarza z Olsztyna. W przekazaniu udział wzięli: Przewodniczący Rady Miasta Olsztyna Robert Szewczyk i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie Krzysztof Dąbkowski.

reklama

Małe Grozy to warmińska wieś, gdzie życie toczy się ustalonym rytmem: zasiewy i żniwa, opowieści przy księżycu, wspólne pędzenie agrestówki, a także nocne wypady do lasu, na schadzki z demonem o byczym pysku. Na Warmii szara codzienność miesza się z magią ludowych wierzeń – dowiadujemy się z opisu książki, który może zachęci mieszkańców do odwiedzenia chatek.

Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza Wiadomości, Olsztyn Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza Wiadomości, Olsztyn Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza Wiadomości, Olsztyn Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza Wiadomości, Olsztyn Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza Wiadomości, Olsztyn Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza Wiadomości, Olsztyn

Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza Wiadomości, Olsztyn Do KSIĄŻKOchatek trafiły egzemplarze książki olsztyńskiego pisarza Wiadomości, Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane