18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Policja na ratunek rannemu bocianowi

WiadomościPolicja na ratunek rannemu bocianowi

„Pomagamy i chronimy” to hasło, które przyświeca policjantom w codziennej służbie. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo, pomagają ludziom oraz chronią ich dobytek. Zdarzają się też sytuacje, że interweniują w dość nietypowych sprawach, chociażby dotyczących zwierząt. Tak było w przypadku policjantów, którzy ratowali rannego bociana leżącego na drodze.

reklama

W poniedziałkowy poranek (03.05.2021r.), policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Osiniak – Piotrowo na drodze leży ranny bocian, który nie może się podnieść. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić tą informację. Rzeczywiście, we wskazanej miejscowości, na środku drogi leżał bocian, który nie mógł wstać. Najprawdopodobniej miał uszkodzone nogi. Istniało realne zagrożenie, że ranny ptak zostanie potrącony przez samochód lub zagryziony przez jakieś zwierzę.

Policjanci natychmiast przystąpili do działania. Wyciągnęli z radiowozu plandekę. Jeden z funkcjonariuszy okrył nią bociana i bezpiecznie przeniósł go na prywatną posesję tak, aby nic mu się nie stało. W międzyczasie policjanci powiadomili pracownika Ośrodka Rehabilitacji Bocianów znajdującego się w Mazurskim Parku Krajobrazowym o rannym bocianie. Ptak trafił do specjalistycznego ośrodka w Krutyni.

reklama

Źródło: KWP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ooo
6 maja 2021 11:51

Karetka była???

Polecane