fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

Ruch Wspólna Polska zaprezentuje swój projekt w kampusie uniwersyteckim w Olsztynie

reklama

Ruch Wspólna Polska ma w środę w kampusie uniwersyteckim w Olsztynie oficjalnie zaprezentować projekt „Campus Polska Przyszłości”. Podczas imprezy zaplanowane jest m.in. wystąpienie lidera Ruchu, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

O prezentacji tego projektu, która ma mieć charakter plenerowy, Trzaskowski mówił podczas poniedziałkowego posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Przekonywał, jak wynika z informacji, że Ruch Wspólna Polska nie jest tworzony przeciwko Platformie Obywatelskiej, ale ma uzupełniać działania PO i być platformą aktywności działaczy samorządowych.

Projekt „Campus Polska Przyszłości” ma być realizowany latem tego roku, a jego organizatorem jest poseł KO i jeden z animatorów Ruchu Wspólna Polska Sławomir Nitras.

reklama

Trzaskowski zainaugurował działalność Ruchu Wspólna Polska w połowie października ub. roku, od tego momentu jednak ruch nie podejmował wielu aktywności, co uzasadniano ograniczeniami związanymi z pandemią.

W marcu lider PO Borys Budka udzielił „Gazecie Wyborczej” wywiadu, w którym mówiąc o Ruchu stwierdził m.in.: „To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się było tłumaczyć”. Wkrótce jednak poinformowano, że w każdym województwie powołano pełnomocników regionalnych Ruchu.

Według deklaracji samego Trzaskowskiego i jego współpracowników, Ruch ma być „przestrzenią dialogu i współpracy samorządowców, NGO-sów, ekspertów, polityków, aktywistów, społeczników i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą działać”.

Stworzenie ruchu obywatelskiego, który miałby wykorzystywać potencjał ludzi, którzy wsparli go w kampanii prezydenckiej, a którzy nie chcą zapisywać się do żadnej partii, Trzaskowski zapowiedział tuż po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich, w których startował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. Przegrał w drugiej turze z prezydentem Andrzejem Dudą, który uzyskał 51,03 proc. głosów, podczas gdy Trzaskowski zdobył ich 48,97 proc. 

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze