fbpx
3 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Partia KORWiN wysłała PITy w kosmos

reklama

Ostatniego dnia kwietnia odbyła się konferencja prasowa olsztyńskiego okręgu partii KORWiN. Wydarzenie to połączone zostało z happeningiem „wysłania PITów w kosmos”.

Konferencja odbyła się 30 kwietnia o godzinie 14:00 pod Urzędem Skarbowym przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 59. Wziął w niej udział prezes olsztyńskiego okręgu partii KORWiN Konrad Sajkowski.

Wydarzenie odbyło się w związku z upływającym terminem rozliczeń podatku PIT. Przedstawiciele KORWiNa wyrazili swój sprzeciw wobec tego podatku jako nieefektywnego i niesprawiedliwego. Na znak protestu „wysłali PITy w kosmos” podpinając wielkoformatowe kopie rozliczeń podatkowych pod baloniki z helem.

reklama

Prezes Konrad Sajkowski na początku wytłumaczył cel konferencji. Przyznał, że partia jest za likwidacją podatku dochodowego.

Urząd Skarbowy jest od tego, aby pilnować czy przypadkiem nie zarobiliśmy czegoś za dużo i od każdej złotówki oczywiście chce swój procent. To jest haracz ściągany z Polaków. Oczywiście jesteśmy za likwidacją podatku dochodowego, nie chcemy tych zapomóg, nie chcemy tych 500+, nie chcemy, żeby rząd nam coś dawał. Chcemy, żeby przestał nam zabierać – rozpoczął prezes.

Zapytaliśmy właśnie o te zapomogi i dodatki, które oferuje obecny rząd, czyli 500+ czy 13 emerytura.

Pytanie brzmi: z czego oni dają? Mamy największe zadłużenie w historii, jakie mieliśmy po upadku komuny. (…) Już w tym momencie zaczynamy widzieć efekt inflacyjny. Jako Konfederacja twardo będziemy stać za tym, że trzeba pilnować wydatków budżetu i nie można rozrzucać pieniędzy na prawo i lewo. Jesteśmy za tym, by ludziom nie zabierać pieniędzy, by nie potrzebowali potem 500+ – przyznał Konrad Sajkowski.

Na pytanie o aktualne sondaże dotyczące Konfederacji odpowiedział, że ma nadzieję na przebudzenie ludzi.

Sondaż z dzisiaj był na 11%, więc mam nadzieję, że ludzie się budzą. (…) Nas wspierają tylko Polacy, dlatego docieramy do nich głównie tak jak dziś właśnie albo w internecie, gdzie jeszcze zostały resztki swobody – zakończył prezes okręgu partii.

Konrad Sajkowski przywiązał formularz PIT do balonów z helem i wypuścił go w powietrze na znak sprzeciwu.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze