17 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

W maju ruszy nabór do regionalnego programu in vitro

WiadomościW maju ruszy nabór do regionalnego programu in vitro

Od 10 maja będzie możliwe składanie wniosków do regionalnego programu in vitro, który zakłada dofinansowanie procedur zapłodnienia pozaustrojowego dla 42 par. Program jest finansowany przez Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski, który w tym roku przeznaczył na ten cel 210 tys. zł.

reklama

Urząd poinformował, że konkurs wygrał podmiot medyczny, który przeprowadzi program w regionie. Dla każdej pary zakwalifikowanej do programu, będzie dostępne jednorazowe dofinansowanie, w wysokości do 5 tys. zł dla procedury zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego na dawstwie partnerskim lub innym niż partnerskim, lub do jednorazowego dofinansowania w wysokości do 2,5 tys. zł dla procedury adopcji zarodka.

42 pary zdiagnozowanymi z niepłodnością, zamieszkałych w woj. warmińsko-mazurskim i między 20 a 42 rokiem życia, będą mogły skorzystać z programu.

reklama

Program in vitro, finansowany przez samorząd województwa Warmińsko-Mazurskiego, robi to na podstawie danych wskazujących, że 55,8 tys. par na tym obszarze może mieć problem z niepłodnością. Z tego wynika, że rocznie tę metodę powinno stosować 1116 par.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane