fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Chcą odwołać kontrowersyjnego wójta. Ruszyła zbiórka podpisów pod referendum

WiadomościChcą odwołać kontrowersyjnego wójta. Ruszyła zbiórka podpisów pod referendum

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wójt gminy Grunwald, Adam Szczepkowski, niedawno wystosował list do premiera, w którym doniósł, że przewodnicząca rady gminy i radna gminy, mają córki lesbijki. Zebrał się komitet referendalny.

W połowie kwietnia informowaliśmy o liście wystosowanym do premiera Mateusza Morawieckiego przez wójta gminy Grunwald, Adama Szczepkowskiego, w którym donosi on na radne swojej gminy i domaga się odwołania Rady Gminy. Pisaliśmy o tym tutaj: Wójt Gminy Grunwald skarży się do premiera, że radne mają córki lesbijki.

Reakcja nastąpiła błyskawicznie i sprawa trafiła do prokuratury w Elblągu. Wójt został oskarżony przez jedną z radnych o zniesławienie. Olsztyński Marsz Równości skwitował sytuację wpisem:

„wykorzystywanie orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, szczególnie dzieci, do uzyskania własnych politycznych korzyści, jest godne potępienia”.

Pisaliśmy o tym tutaj: Po liście wójta Grunwaldu do premiera radna zawiadomiła prokuraturę.

Jak się dowiadujemy, sprawa nabiera tempa. W Grunwaldzie utworzono komitet referendalny i zbierane są podpisy za odwołaniem wójta. O oficjalnej decyzji w tej sprawie poinformował „Punkt Przedszkolny Stębark” na Facebooku:

„Po absolutnym skandalu jakim była treść listów Adama Szczepkowskiego skierowanych do wojewody i premiera i w związku z brakiem jakiejkolwiek refleksji ze strony wójta zawiązaliśmy komitet referendalny. W skład komitetu weszli: Jadwiga Dymkowska, Sylwia Sadowska-Yusufoglu, Małgorzata Schmidt, Alina Szymańska, Dariusz Borkowski i Piotr Kołodziejski.
Pisma informacyjne otrzymali wójt i Komisarz Wyborczy w Elblągu. Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy zbieranie podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Adama Szczepkowskiego ze stanowiska. Mamy na to 60 dni. Apelujemy do wszystkich przyzwoitych mieszkańców Gminy Grunwald o poparcie inicjatywy. Abstrahując od długiej listy zarzutów o charakterze politycznym najważniejszy powód dotyczy naruszenia elementarnych zasad człowieczeństwa”
– czytamy w poście.

KOMITET REFERENDALNY ZAREJESTROWANY!MACHINA RUSZYŁA! Po absolutnym skandalu jakim była treść listów Adama…

Posted by Punkt Przedszkolny Stębark on Sunday, April 25, 2021
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze