fbpx
3 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Po liście wójta Grunwaldu do premiera radna zawiadomiła prokuraturę

reklama

Po tym jak wójt gminy Grunwald (warmińsko-mazurskie) wysłał list do premiera, w którym opisując konflikt z radą zawarł dane wrażliwe dot. radnych, jedna z nich zawiadomiła o przestępstwie prokuraturę. Zawiadomienie trafiło do prokuratury rejonowej w Elblągu – potwierdza rzecznik prokuratury okręgowej w Elblągu.

Chodzi o sprawę głośnego listu wójta gminy Grunwald Adama Szczepkowskiego. Samorządowiec w piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego opisał swój konflikt z radą gminy. Na 20 stronach opisał, jak przejmując urząd wójta w 2018 roku po swym poprzedniku, który sprawował to stanowisko 28 lat, zastał „układ szkodzący interesom mieszkańców”.

Wójt zaznaczył, że „chce pokazać z jaką skorumpowaną machiną musi się mierzyć i jak bardzo w tej walce nie może polegać na ludziach, którzy rzekomo powinni mu pomagać”. Tłumaczy, że większość w radzie ma opozycja.

reklama

W liście samorządowiec szeroko i szczegółowo opisuje różne sytuacje w instytucjach i urzędach podległych gminie, które jego zdaniem świadczą o nieprawidłowościach. Skarży się też na nieprzychylne prokuraturę i sądy, które nie wydają wyroków po myśli gminy.

Przypomina, że 25 października ub. roku odbyło się na terenie gminy Grunwald referendum w sprawie odwołania Rady Gminy przed upływem kadencji, jednak nie było ono wiążące ze względu na zbyt małą frekwencję. Wójt dodał, że „to trudny czas pandemii, chaosu na ulicach i kryzysu światowego, jednak działalność samorządowa musi trwać a sprawy mieszkańców muszą być prowadzone w ich interesie jak tylko się da”. Jak dodał, on „chce o te ludzkie sprawy zaapelować”

Największe kontrowersje wzbudziło wymienienie w liście z nazwiska dwóch radnych i podanie informacji, że ich córki są lesbijkami. Informacja ta została zamieszczona w kontekście sugerowanego braku kompetencji w obejmowanych przez nie stanowiskach. Wójt w liście zawarł też inną wrażliwą informację dotycząca zdrowia radnej.

O kontrowersyjnych fragmentach listu poinformowała organizacja Olsztyński Marsz Równości a po niej lokalne i ogólnopolskie media.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wójta, jakim jest zniesławienie, wysłała do prokuratury jedna z dwóch wymienionych w liście radnych. Potwierdziła to w rozmowie. Druga radna powiedziała, że w najbliższych dniach złoży także takie zawiadomienie.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu Sławomir Karmowski potwierdził w czwartek, że faktycznie takie zawiadomienie wpłynęło do prokuratury rejonowej w Ostródzie. A ta wystąpiła do Prokuratury Okręgowej w Elblągu o wyłączenie jej z tej sprawy w celu zapewnienia bezstronności. Prokuratura Okręgowa w Elblągu przekazała sprawę do prokuratury rejonowej w Elblągu. Zawiadomienie zostało przekazane do niej w środę – podkreślił.

Wójt gminy Grunwald od czasu ujawnienia treści listu i sugestii w nim zawartych nie odpowiada na pytania dziennikarzy. Dziennikarzom nie udało się skontaktować z nim do chwili nadania depeszy.

Olsztyński Marsz Równości napisał w mediach społecznościowych, że „wykorzystywanie orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, szczególnie dzieci, do uzyskania własnych politycznych korzyści, jest godne potępienia”.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
irmina

Tu nie chodzi o niczyje poglądy. Spraw spod łóżka się nie wyciąga i nie informuje o tym publicznie. Nikt nie powinien tego robić a już na pewno nie urzędnik państwowy. I jeszcze napisał o tym do premiera w kontekście córka-matka! To jest patologia i czyn zabroniony.

maniek

Bardzo dobrze, taką ciemnotę, jak w postaci wójta, powinno się tępić z organów publicznych bezwzględnie. On nie pracuje w świętej inkwizycji, i nie tym się powinien zajmować. Podjął się służby dla ludzi, to powinien to robić służyć!!! Władza jak tylko dorwie się do stołków, to zapomina po co tam jest.

Całe te.

Doktryna LPG+
Wychodzi na to ,że lewactwo chce przywilejów dla osób mających upodobania seksualne do tej samej płci.Zrownujac np:ich relacje intymne do heteroseksualnych,promując na siłę i celowo zawieranie małżeństw osób tej samej płci a nawet adopcje przez nich dzieci .Jednoczesnie składa zawiadomienie jeśli ktoś kogoś posadzi ,oskarży o bycie lesbijka.
Szkoda ,że wójt nie napisał w liście ,że ten a ten radny ma córkę która wyszła za mąż.
Też byłoby kręcenie dymów o dyskryminacji.
Tak źle i tak nie dobrze.

maniek

Jaka doktryna?? Przypale, to jest zwykłe człowieczeństwo!! To nie ci ludzie się z tym obnosili, a wójt, który miał tą wiedzę i ją upublicznił, dyrektor szkoły, który zrobił to samo i wielu innych sługusów czy to partii czy kościoła. To są ludzie, którzy powinni służyć innym a nie partii… Doktryny, to ma kk i je wmawia ciemnocie. Mało tego, na każdym kroku tej ciemnocie miesza w głowach, chociażby w kontekście zagrożenia zdrowia (patrz wypowiedź o szczepionkach)…. Nie chce mi się dalej nawet pisać, bo taki pustostan i tak tego nie zrozumie.