fbpx
19 C
Olsztyn
wtorek, 11 maja, 2021
reklama

13-letni Kuba, Konrad i Marcel pomogli w zatrzymaniu zwyrodniałej mieszkanki Olsztyna

reklama

Trzej 13-latkowie ze Szczytna zaprezentowali wzorową i odpowiedzialną postawę. Dzięki ich reakcji zatrzymana została nietrzeźwa kierująca, a pies, którego chciała porzucić, trafił pod opiekę schroniska. Nastolatkom osobiście podziękował Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie.

W środę (14.04.21r.) insp. Radosław Drach Komendant Powiatowej Policji w Szczytnie spotkał się (oczywiście z zachowaniem zasad obowiązującego reżimu sanitarnego) z Kubą, Konradem i Marcelem – trzema nastolatkami ze Szczytna, którzy wykazali się godną pochwały i naśladowania postawą obywatelską.

13-latkowie dzień wcześniej, tuż przed godz. 18:00, powiadomili oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy o tym, że pod jeden ze sklepów na ul. Warszawskiej podjechała autem kobieta, która wyrzuciła z pojazdu psa. Z ich relacji wynikało również, że kierującą może znajdować się pod działaniem alkoholu. Policjanci we wskazanym sklepie zastali kierującą Mercedesa. Okazało się, że to 47-letnia mieszkanka Olsztyna. Kobieta została poddana badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał, że miała ona blisko promil alkoholu w organizmie.

reklama

47-latka przyznała się do tego kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i osadzili ją w policyjnej celi.

Szef szczycieńskich policjantów insp. Radosław Drach spotkał się osobiście z każdym z chłopców oddzielnie. Kuba, Konrad i Marcel w szczycieńskiej jednostce stawili się z rodzicami, aby przekazać funkcjonariuszom dochodzeniowo–śledczym szczegóły interwencji, w której uczestniczyli. To była też idealna okazja do tego, żeby podziękować młodym ludziom za ich postawę.

Chłopcy zareagowali bardzo odpowiedzialnie, w przeciwieństwie do innych osób, również tych dorosłych, które często zamiast zareagować w taki sposób, wyciągają telefony i jedynie nagrywają to co widzą. Oni na szczęście postąpili inaczej. Nawiązali kontakt z oficerem dyżurnym policji i powiadomili go o potencjalnym zagrożeniu. Ich postawa pokazuje, że nie wiek, a wykształcone poczucie współodpowiedzialności i wrażliwość na krzywdę innych – tak ludzi, jak zwierząt, potrafi zdziałać cuda i uchronić potencjalne ofiary przed niebezpieczeństwem. Dlatego ogromne gratulacje należą się również rodzicom chłopców. To ich trzynastoletnia praca nad charakterem młodych ludzi przyniosła wymierne efekty. To właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w ich życiu, przekazując wzorce do naśladowania, kształtując postawy, które pożądane są w społeczeństwie obywatelskim. Takich ludzi nam trzeba! W społeczeństwie, w którym każdy zna swoją rolę i troszczy się o bezpieczeństwo wspólnoty, żyje się zdecydowanie lepiej. My – jako ci, na których w sposób szczególny ciąży obowiązek dbania o bezpieczeństwo – jesteśmy wdzięczni są za każde tego typu zgłoszenie. Czasami jeden telefon, szybka reakcja i naprawdę można uratować ludzie życie – podkreślił komendant.

Insp. Radosław Drach wręczył Kubie, Konradowi i Marcelowi drobne upominki, podziękował im za ich postawę, a rodzicom pogratulował tak odpowiedzialnych pociech.

 

Źródło: KWP w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze