fbpx
8 C
Olsztyn
niedziela, 17 października, 2021
reklama

Duży sukces Zielonego Olsztyna. Mają poparcie prezydenta Grzymowicza

reklama

Po złożonej do Urzędu Miasta petycji, którą podpisało ponad 2,5 tys. osób, prezydent Piotr Grzymowicz zarządził konsultacje społeczne w temacie gospodarowania zielenią w mieście.

Zielony Olsztyn informuje, że Prezydent Olsztyna zaakceptował apel mieszkańców skupionych wokół inicjatywy społecznej Zielony Olsztyn w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych na temat gospodarowania miejską zielenią. 12 kwietnia w urzędowym Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się Zarządzenie Prezydenta w tej sprawie. Zgodnie z naszym wnioskiem, konsultacje ruszą już pod koniec kwietnia i potrwają do końca czerwca. W tym czasie mają się odbyć otwarte spotkania i warsztaty dla mieszkańców, które przybliżą wszystkie zagadnienia oraz będą punktem wyjścia do dyskusji na temat rozwiązań możliwych do wprowadzenia w Olsztynie.

– Z uwagi na pandemiczne obostrzenia, główną formą udziału będzie zapewne współpraca zdalna. Mamy nadzieję, że to nie ograniczy dostępu wszystkich chętnych oraz pozwoli na zebranie merytorycznego i reprezentatywnego głosu ekspertów i mieszkańców – mówi Aleksandra Drzał-Sierocka, jedna z inicjatorek powstania Zielonego Olsztyna.

reklama

– Dokładnie na taką decyzję Prezydenta liczyliśmy- mówi Tomasz Janus z Zielonego Olsztyna, przewodniczący Rady Osiedla Zatorze. – 2,5 tys. podpisów zebranych w zaledwie 7 dni to dowód, że ludziom nie jest obojętny sposób postępowania z drzewami, krzewami, pnączami, trawami i innymi roślinami. Coraz więcej mieszkańców poważnie traktuje rośliny jako pożyteczną i potrzebną „zieloną infrastrukturę”. To się po prostu opłaca.

Aktualnie rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia konsultacji i Zielony Olsztyn będzie zgłaszał urzędnikom propozycje doświadczonych ekspertów do udziału w dyskusjach i prezentowania przykładów dobrych, „zielonych” działań w zakresie urządzania, pielęgnacji i rozwoju terenów zielonych w kraju i za granicą.

Wciąż aktualnym hasłem naszej oddolnej inicjatywy społecznej jest: „Olsztyn zmienić- zazielenić!”

Ziel💚ne i d💚bre wieści z Miasto Olsztyn! Nasz/Wasz apel o konsultacje społeczne o przyszłości miejskiej zieleni został…

Posted by Zielony Olsztyn on Wednesday, April 14, 2021

Źródło: Zielony Olsztyn

reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze