12.5 C
Olsztyn
poniedziałek, 14 kwietnia, 2025
reklama

Duży sukces Zielonego Olsztyna. Mają poparcie prezydenta Grzymowicza

WiadomościDuży sukces Zielonego Olsztyna. Mają poparcie prezydenta Grzymowicza
Google News Obserwuj nas w Google

Po złożonej do Urzędu Miasta petycji, którą podpisało ponad 2,5 tys. osób, prezydent Piotr Grzymowicz zarządził konsultacje społeczne w temacie gospodarowania zielenią w mieście.

Zielony Olsztyn informuje, że Prezydent Olsztyna zaakceptował apel mieszkańców skupionych wokół inicjatywy społecznej Zielony Olsztyn w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych na temat gospodarowania miejską zielenią. 12 kwietnia w urzędowym Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się Zarządzenie Prezydenta w tej sprawie. Zgodnie z naszym wnioskiem, konsultacje ruszą już pod koniec kwietnia i potrwają do końca czerwca. W tym czasie mają się odbyć otwarte spotkania i warsztaty dla mieszkańców, które przybliżą wszystkie zagadnienia oraz będą punktem wyjścia do dyskusji na temat rozwiązań możliwych do wprowadzenia w Olsztynie.

– Z uwagi na pandemiczne obostrzenia, główną formą udziału będzie zapewne współpraca zdalna. Mamy nadzieję, że to nie ograniczy dostępu wszystkich chętnych oraz pozwoli na zebranie merytorycznego i reprezentatywnego głosu ekspertów i mieszkańców – mówi Aleksandra Drzał-Sierocka, jedna z inicjatorek powstania Zielonego Olsztyna.

– Dokładnie na taką decyzję Prezydenta liczyliśmy- mówi Tomasz Janus z Zielonego Olsztyna, przewodniczący Rady Osiedla Zatorze. – 2,5 tys. podpisów zebranych w zaledwie 7 dni to dowód, że ludziom nie jest obojętny sposób postępowania z drzewami, krzewami, pnączami, trawami i innymi roślinami. Coraz więcej mieszkańców poważnie traktuje rośliny jako pożyteczną i potrzebną „zieloną infrastrukturę”. To się po prostu opłaca.

Aktualnie rozpoczęły się przygotowania do przeprowadzenia konsultacji i Zielony Olsztyn będzie zgłaszał urzędnikom propozycje doświadczonych ekspertów do udziału w dyskusjach i prezentowania przykładów dobrych, „zielonych” działań w zakresie urządzania, pielęgnacji i rozwoju terenów zielonych w kraju i za granicą.

Wciąż aktualnym hasłem naszej oddolnej inicjatywy społecznej jest: „Olsztyn zmienić- zazielenić!”

Ziel💚ne i d💚bre wieści z Miasto Olsztyn! Nasz/Wasz apel o konsultacje społeczne o przyszłości miejskiej zieleni został…

Posted by Zielony Olsztyn on Wednesday, April 14, 2021

Źródło: Zielony Olsztyn

Zostaw opinię pod artykułem
reklama
Popularne wideo z regionu

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Google News Obserwuj nas w Google

1 KOMENTARZ

Włącz powiadomienia e-mail
Wyślij maila o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
John
16 kwietnia 2021 06:25

La kabaret. Wytnij wszystko. Później jakiejs swojej pewnie przybudowce przyklaskuj, że Olsztyn na być znowu zielony👍
Skonczy sie na podnoszeniu oplat za komunikacje, parkingi, wode itp bo ludzie i auta zatruwają Olsztyn.

Polecane