fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Gruzin i trzech Polaków stanie przed sądem za handel nielegalnymi papierosami

reklama
Wyślij przez
0

Gruzin i trzech Polaków stanie przed sądem za handel nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniową. To finał śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

W ostatnich dniach marca 2021 roku, do Sądu Rejonowego w Łodzi wpłynął akt oskarżenia przeciwko 4 osobom, zajmującym się zakupem i dalszą dystrybucją wyrobów akcyzowych. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że czwórka zamieszana w nielegalny biznes, działała na terenie całego kraju, od kwietnia 2018 roku do lutego 2019 roku. Właśnie od rutynowych kontroli drogowych funkcjonariusze SG rozpoczęli rozpracowywanie grupy.

40-letni Gruzin i jego polscy koledzy, szukali znajomych kierowców, do przewożenia towarów bez akcyzy. Sami również wozili, jak i organizowali zakup i sprzedaż papierosów i krajanki tytoniowej. Do tego wykorzystywali wynajęte samochody dostawcze. Kilka transakcji im się nie udało, bo nielegalny towar przechwyciła Straż Graniczna, m.in. zakup 1 200 000 sztuk papierosów.

reklama

Funkcjonariusze SG ustalili, że Gruzin i mieszkańcy województwa łódzkiego wprowadzili do obrotu prawie 3 500 000 sztuk papierosów i blisko 12 ton krajanki tytoniowej, czym narazili Skarb Państwa na straty 17 mln zł.

Teraz 40-letni obywatel Gruzji z powiatu pruszkowskiego i 38-letni mieszkaniec Łodzi oraz 40-latek z powiatu pabianickiego i ich 52-letni kolega z powiatu zgierskiego odpowiedzą przed sądem. Oskarżonym grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast wynajęci przez nich kierowcy, którzy przewozili nielegalne wyroby tytoniowe, zostali już ukarani.

Źródło: W-MOSG

Źródło: W-MOSG

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze