13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w wypadku

Wiadomości18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w wypadku

18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w poniedziałek nad ranem w wypadku drogowym koło Barczewka na Warmii. Auto, którym podróżowali, uderzyło w słup energetyczny. Według policji 19-latek kierujący pojazdem nie miał prawa jazdy.

reklama

Do wypadku doszło o godz. 2 na drodze powiatowej z Barczewka do Biedowa. Samochodem podróżowały cztery osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni kierowca skody na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup energetyczny. Auto przewróciło się na lewy bok.

„Siła uderzenia była tak duża, że 31-letni pasażer siedzący z przodu wypadł z auta przez czołową szybę, która została wcześniej rozbita. Niestety, dwojga pasażerów jadących z tyłu nie udało się uratować. Zginęli na miejscu zdarzenia” – powiedział podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji.

Kierująca autem 33-letnia kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu
reklama

Kierowcę i najstarszego z pasażerów z obrażeniami ciała przewieziono do olsztyńskich szpitali.

Według policji 19-latek siedzący za kierownicą nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami i istnieje duże prawdopodobieństwo, że w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Pobrano od niego krew do badań. Na miejscu przebadano natomiast 31-letniego pasażera, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

reklama

Jako pierwszy, w kilka minut po wypadku, na miejsce zdarzenia przyjechał oznakowany policyjny radiowóz. Funkcjonariusze wydobyli z auta nieprzytomnego kierowcę skody i udzielili mu pomocy przed przyjazdem karetki.

Według Prokopczyka, niewiele wcześniej skoda minęła się na drodze z radiowozem, który jechał w przeciwnym kierunku. Policjanci zauważyli, że pojazd porusza się z nadmierną prędkością. Na ich widok kierowca osobówki jeszcze bardziej przyspieszył. Funkcjonariusze zawrócili za nim i po przejechaniu dwóch kilometrów natknęli się na rozbite auto, nad którym jeszcze unosił się kurz. „Należy zaznaczyć, że nie był prowadzony żaden pościg” – dodał Prokopczyk.

Do uszkodzenia dwóch aut doprowadził 21-latek, który skręcał na skrzyżowaniu

Jak przekazał st. kpt Karol Sadłowski z warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, osoby, które zginęły, były zakleszczone w rozbitym pojeździe, żeby je wydobyć, użyto sprzętu hydraulicznego. Na miejscu wypadku pracowało pięć zastępów straży, zespoły ratownictwa medycznego i policjanci.

Przyczyny i okoliczności wypadku będzie wyjaśniać policja pod nadzorem prokuratora.

źródło: PAP

AKTUALIZACJA

Śmierć nastolatków. Kierowca z zarzutami

18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w wypadku wypadek Wiadomości

18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w wypadku wypadek Wiadomości 18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w wypadku wypadek Wiadomości 18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w wypadku wypadek Wiadomości18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w wypadku wypadek Wiadomości 18-letnia dziewczyna i 16-letni chłopak zginęli w wypadku wypadek Wiadomości

fot. KMP, Ochotnicza Straż Pożarna w Barczewie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Syc
12 kwietnia 2021 16:08

Miejmy nadzieję że zostanie osądzony jak morderca.

Marta
12 kwietnia 2021 18:03

Oby skończył w więzieniu…

Popularne
Ogłoszenia

Zderzenie dwóch busów na zjeździe do Tomaszkowa

Dramatyczny wypadek na drodze serwisowej pod Olsztynem