fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Michał Wypij: Wcześniejsze wybory parlamentarne możliwe

reklama

Wcześniejszych wyborów nie można wykluczyć; w przyszłym roku, po pandemii, jest taka możliwość. Jeżeli Polacy dadzą jednoznacznie znać, że chcą tej weryfikacji, to nie powinniśmy jej unikać – powiedział w rozmowie z „Rzeczpospolitą” poseł Porozumienia Michał Wypij.

„Porozumienie dotrzymywało zapisów umowy koalicyjnej, a teraz widzimy, że umowa została przez PiS zawieszona” – stwierdził Wypij w wywiadzie. „Czekamy teraz na zawieszenie ministrów, którzy już nie są członkami Porozumienia. Chyba że PiS traktuje ich jak swoich ministrów. W najbliższym czasie przedstawimy rekomendacje dla osób, które będą odpowiedzialne za te działy, które zostały wynegocjowane w umowie koalicyjnej” – powiedział.

Poseł Porozumienia zauważył też, że każdy dzień niewywiązywania się przez PiS z umowy koalicyjnej powoduje, że jego partia zaczyna się zastanawiać, czy PiS może mieć coś wspólnego z „puczem Bielana”.

reklama

Zapytany, czy wcześniejsze wybory parlamentarne wchodzą w rachubę, odparł, że nie można ich wykluczyć. „W przyszłym roku, po pandemii, jest taka możliwość. Jeżeli Polacy dadzą jednoznacznie znać, że chcą tej weryfikacji, to nie powinniśmy jej unikać. My jako Porozumienie nie będziemy się bać weryfikacji, zwłaszcza, że zachowaliśmy się jak trzeba w tym trudnym momencie” – ocenił.

Na pytanie, czy Porozumienie mogłoby pójść do wyborów osobno, Wypij odpowiedział: „Polacy wymagają od nas wzięcia odpowiedzialności w trudnym momencie, a nie zajmowania się piarem czy uprawiania propagandy w TVP”.

źródło: PAP

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

4 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


4 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze