fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Wydział Prawa UWM z ogromnym dofinansowaniem

reklama

Ponad 600 tys. zł otrzyma Wydział Prawa i Administracji UWM na rozwój nowoczesnej infrastruktury naukowej. Dzięki tym środkom rozbuduje i zmodernizuje nowoczesną pracownię – Laboratorium Kryminalistyczne.


Pieniądze pochodzą z programu „Uniwersytet Wielkich Możliwości” dotyczącego podniesienia jakości zarządzania procesem kształcenia i jakości nauczania, realizowanego na UWM od 2019 do 2023 r. a finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Będą to prawdopodobnie największe środki, które w 20-letniej działalności wydział uzyskał na aparaturę badawczą służącą dydaktyce.

W jaki sposób wydział uzyskał te pieniądze? Dzięki staraniom dr. hab. Jakuba Ziętego, prof. UWM, prodziekana ds. administracyjnych i organizacji procesu dydaktycznego, przy dużej pomocy Centrum Innowacji i Transferu Technologii. NCBiR wyraziło zgodę na ujęcie w realizowanym już programie także działań związanych z rozwojem potencjału dydaktycznego nowego kierunku kryminologia.

reklama

Na co dokładnie dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone?

Na Laboratorium Kryminalistyczne, którego kierownikiem jest dr hab. Denis Sołodow, prof. UWM:

„Chcemy studentom naszego nowego kierunku – kryminologii – zapewnić drogę dydaktyczną: od oględzin miejsca zdarzenia do wyroku sądowego. Sprzęt, który katedra ma w planach zakupić, obejmuje każdy z etapów tej drogi” – tłumaczy naukowiec. – „Skorzysta z tego nie tylko kryminologia, ale też prawo, bezpieczeństwo wewnętrzne i administracja. To inwestycja przyszłościowa. Chodzi o cyberbezpieczeństwo – podniesienie świadomości informatycznej wśród studentów i naszych absolwentów. Taka jest wizja władz Uniwersytetu i naszego kolegium dziekańskiego. Laboratorium Kryminalistyczne zostanie doposażone w sprzęt komputerowy wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem oraz urządzeniami, które umożliwią prowadzenie zaawansowanych badań w obszarze cyberprzestępczości, zjawisk z zakresu patologii społecznych obecnych w sieci internetowej, dowodów cyfrowych oraz analizy informacji. Zasoby pracowni umożliwią przede wszystkim podniesienie atrakcyjności procesu dydaktycznego”

O tym, kiedy nowe wyposażenie trafi do laboratorium zadecydują terminy przetargów, ale już teraz wiadomo, że nie stanie się to wcześniej niż przed oddaniem do użytku nowej siedziby wydziałów, czyli w 2023 r.

Źródło: UWM

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze