fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Myślał, że już nikt nie pamięta o jego nielegalnym biznesie. Grozi mu 10 lat więzienia

reklama
Wyślij przez
0

Litwin kierował zorganizowaną grupą przestępczą, zajmującą się przemytem nielegalnych papierosów. Grupa sprowadzała wyroby tytoniowe do RP, następnie fałszując dokumenty wyprowadzała je spod cła do dalszego obrotu, zarówno w Polsce, jak i krajach UE.

Funkcjonariusze z Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie wspólnie z funkcjonariuszami Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego 5 lat temu, rozbili międzynarodową grupę przestępczą. W skład grupy wchodziło 5 Polaków i Litwin.

W trakcie śledztwa okazało się, że to nie koniec osób zajmujących się nielegalnym obrotem wyrobów tytoniowych bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. 19 marca 2021r. pod konwojem funkcjonariuszy z W-MOSG przewieziono do aresztu śledczego w Gdańsku drugiego Litwina, zamieszanego w nielegalny biznes. 50-latek był poszukiwany od kilku lat Europejskim Nakazem Aresztowania. Został zatrzymany przez łotewskie służby. Następnie deportowany do Polski i trafił w ręce polskiego wymiaru sprawiedliwości.

reklama

31 marca 2021r. w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku usłyszał zarzuty kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Pięć lat temu, jego sześciu „kolegów po fachu” w tej samej prokuraturze, usłyszało te same zarzuty.

Grupa w latach 2012 – 2014, wprowadziła do obrotu ponad 100 mln sztuk papierosów bez akcyzy. Przestępcza ich działalność naraziła Skarb Państwa na straty ponad 90 mln zł. Tylko w 2013 r. pod kierownictwem 50-letniego Litwina, przestępcy próbowali wprowadzić 43 mln sztuk nielegalnych papierosów, które zostały zatrzymane przez SG i CBŚP.

Decyzją sądu, Litwin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: W-MOSG

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze