fbpx
-0 C
Olsztyn
wtorek, 30 listopada, 2021
reklama

Kortowiada bez parady? W internecie zawrzało!

reklama

Mimo że decyzja o odwołaniu parady zapadła, olsztyńscy żacy nie zamierzają się poddać i już walczą o ustalenie innej trasy pochodu inaugurującego kortowskie juwenalia.

Wczoraj (18.03) oficjalnie podano informację dotyczącą tegorocznej parady studentów, a raczej jej braku (czytaj TUTAJ). Jej odwołanie było spowodowane przede wszystkim budową linii tramwajowej w śródmieściu, przez które tradycyjnie przechodzili studenci: – Po przeprowadzonych licznych spotkaniach i rozmowach z władzami miasta, a także służbami bezpieczeństwa zostaliśmy zmuszeni, a de facto decyzja została podjęta za nas i zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym: w tym roku Największa Parada Studentów w Polsce nie przejdzie ulicami miasta Olsztyna. Decyzja spowodowana jest zaawansowanymi pracami drogowymi, które są prowadzone w związku z budową infrastruktury tramwajowej w naszym mieście – informowała Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM. – Nie chcemy przyczyniać się do jeszcze większego paraliżu miasta, a przede wszystkim nie możemy narażać bezpieczeństwa naszych studentów.

W internecie zawrzało. Oberwało się władzom miasta i uczelni, a sami organizatorzy imprezy tłumaczyli, że zrobili wszystko, aby urealnić tegoroczną paradę: – Brak pozwoleń jest JEDYNĄ przyczyną odwołania Parady Wydziałów. Doskonale rozumiemy Wasze komentarze, głosy niezadowolenia i hejty. Popieramy i utożsamiamy się z większością opinii i też nie wyobrażamy sobie Kortowiady bez parady! Jednak ani Rektor, ani Przewodniczący RUSS, ani nikt z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nie jest w stanie zmienić tej niezależnej od nas decyzji. Wszystkie przedstawione przez nas propozycje tras alternatywnych zostały odrzucone. Jako Samorząd Studencki UWM zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym – nie możemy zorganizować wydarzenia bez wymaganych pozwoleń – tłumaczył RUSS.

Czytaj też:  Porwano dwóch mężczyzn. Sześć osób zatrzymanych
reklama

Studenci postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce – jeszcze wczoraj na Facebooku zostało utworzone wydarzenie „Stanowcze NIE dla KORTOWIADY bez PARADY!!!” (TUTAJ), w którym uczestnictwo zadeklarowało już prawie 3,5 tys. uczestników. Jak piszą na Facebooku jej inicjatorzy: – Strona ma przede wszystkim na celu pokazanie wyrazu niezadowolenia społeczeństwa studenckiego. Nie chcemy siać fermentu ani wzbudzać kontrowersji politycznych, niemniej jednak przyjęcie biernej postawy wobec skandalicznej decyzji miasta jest nie do przyjęcia. Nie zapominajmy, że Olsztyn słynie i reklamuje się jako miasto studenckie. Jako obywatele mamy swoje obowiązki, ale również i prawa o które możemy walczyć (Tutaj apel do samorządu UWM). Juwenalia olsztyńskie przynoszą korzyść w postaci pozytywnego oddźwięku w całej Polsce dlatego też nie bez kozery wygrały konkurs na NAJLEPSZE JUWENALIA. Myślę, że w dużym stopniu legendarna PARADA, która jest kluczowym elementem Kortowiady, przyczyniła się do naszego sukcesu. Władze miasta swoją decyzją i ingerencją w tradycję podkreślają jak bardzo ignorancką postawę przyjmują wobec społeczności UWM.

Organizatorzy studenckiej inicjatywy już szukają chętnych ze wszystkich wydziałów UWM, które zaangażowałyby się w organizację parady.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

31 KOMENTARZY

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama