fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Co ze zwycięskim projektem OBO? Mieszkańcy działają na własną rękę ws. kastracji kotów

reklama

Mieszkańcy Olsztyna sami zajmują się sterylizacją kotów bezdomnych, bo zwycięski projekt z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego został „zamrożony”. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy.

„Kastracja kotów wolnobytujących oraz kastracja i chipowanie zwierząt właścicielskich” taką nazwę nosi projekt nr 48 z OBO 2020, który został wybrany do realizacji. Miasto ma przeznaczyć na ten cel 100 tys. złotych. Niestety, póki co nie ma żadnych postępów w tej sprawie. Mieszkańcy wzięli sprawy we własne ręce:

„Kończy się marzec, kotki jednak nie kończą zachodzić w ciążę, rodzić, cierpieć, umierać… Nasz projekt OBO 2021 dawał nam takie nadzieje… Niestety jak zwykle urzędników to przerosło…realizacja stoi. Dlatego jesteśmy zmuszone my, KOT BEZ JAJ, prosić o wsparcie. Tutaj będą przelewane pieniądze z bazarków, a kto nie ma ochoty bazarkować, może zechce wesprzeć choćby najmniejsza kwotą. Serio, na urzędniczą indolencję opadają nam już ręce, ale nie poddajemy się, bo kastrować trzeba” – czytamy w opisie zbiórki Na Kastracje Olsztyńskich Kotów.

reklama

Jedna z autorek projektu dotyczącego kastracji kotów wolnobytujących przyznała, że nie uczestnicy w dalszym rozwoju tej inicjatywy, gdyż sprawą mieli zająć się urzędnicy:

„Nie czuję się na siłach odpowiadać na pytania, na które sama nie znam odpowiedzi.
Wszystkich, którzy kierują do mnie pytania o realizację projektu OBO „Kastracja kotów wolnobytujących oraz kastracja i chipowanie zwierząt właścicielskich” odsyłam do Wydziału Środowiska przy Urzędzie Miasta Olsztyna.


Mój wpływ na ten projekt zakończył się wraz z końcem głosowania i teraz wszystkie decyzje podejmowane są przez miejskich urzędników, zatem pytania o prace nad realizacją tego projektu proszę kierować do nich. Jako mieszkańcy i podatnicy macie do tego pełne prawo” – pisze jedna z autorek projektu OBO.

Rzeczniczka olsztyńskiego Urzędu Miasta, Marta Bartoszewicz, informuje, że projekt ruszył w czerwcu, ubiegłego roku. Od tego czasu realizowano skierowania do wykonawcy, który wygrał w zapytaniu ofertowym. Jak mówi rzeczniczka, na skierowania wydano łączną kwotę w wysokości 13 020 zł. Ostatecznie w listopadzie 2020 roku wstrzymano dalsze wykonywanie zabiegów w ramach tego projektu. Powodem, dla którego nie wykorzystano wszystkich środków, był fakt, zgłaszania problemów z trudnością w łapaniu kotów.

Gryzącym problemem przy realizacji projektu ma być także pandemia. Ratusz zapewnia, że w nadchodzących tygodniach można spodziewać się startu przetargu na realizację tegorocznego projektu OBO dotyczącego kastracji kotów.

#kastracja #koty #obo2021 "Dlaczego zbieracie pieniądze i po co te bazarki ciągle, skoro jest OBO??" Bo Olsztyński…

Posted by Monika Derdziak on Sunday, March 28, 2021

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze