fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Straż Graniczna i CBŚP na tropie przemytników

reklama
Wyślij przez
0

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP zlikwidowali rodzinny biznes. Ojciec i dwie córki zajmowali się przemytem nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze w ciężarówce i busie ujawnili wyroby akcyzowe ukryte pod torfem.

23 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach wspólnie z policjantami Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali w trakcie przeładunku białoruskich papierosów ojca i dwie córki. Na ich posesji w powiecie ostródzkim, a dokładniej w dwóch samochodach, ujawniono nielegalne papierosy o wartości 206 tys. zł. Kiedy funkcjonariusze wkroczyli na posesję, rodzina przeładowywała nielegalne wyroby akcyzowe. Na podłodze naczepy znajdowały się przykryte folią papierosy, a na nich leżały tony torfu.

Do busa już zdążyli przeładować 3 446 paczek białoruskich papierosów różnych marek. Natomiast pod torfem, w naczepie samochodu ciężarowego ujawniono jeszcze 11 309 paczek.

reklama

Zarówno 28-latka, jak i jej 36-letnia siostra oraz ich 62-letni ojciec odpowiedzą przed sądem za przestępstwa karno-skarbowe.

Str Straż Graniczna i CBŚP na tropie przemytników Straż Graniczna i CBŚP na tropie przemytników Straż Graniczna i CBŚP na tropie przemytników Straż Graniczna i CBŚP na tropie przemytników

Źródło: SG

Zobacz: Folia grzewcza nie tylko jako ogrzewanie podłogowe. Sprawdź jej zastosowania

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze