fbpx
reklama
20 C
Olsztyn
środa, 23 czerwca, 2021
reklama

Smutek wśród olsztyniaków po wyburzeniu charakterystycznego komina w Kortowie

reklama
Wyślij przez
0

„Zniszczyli mi życie” – pisze zdruzgotany olsztyniak. Efekty wyburzenia 120-metrowego komina w Ciepłowni Kortowo.

W sobotę (27.03) informowaliśmy o wyburzeniu komina i zastąpieniu go nowym, krótszym. Do rozbiórki użyto 25 kg dynamitu, którym wysadzono betonowe ściany. Film i zdjęcia z procesu wyburzania znajdziecie tutaj: Wyburzenie 120-metrowego komina. Film i zdjęcia.

Część olsztyniaków nie może się pogodzić z utratą tak ikonicznego dla miasta komina:

reklama

„Zniszczyli mi zycie. Od 8 lat obserwowalem go z balkonu. Widzialem jak przepalaly sie zarowki, jak go odmalowywano, ja dobudowywali malego brata, a teraz go nie ma. Jak żyć. Co mam podIwiac z balkonu na fajce – tą popierdolke co zostala…” – pisze jeden z czytelników. [pisownia org.]

„To samo przeżywam. Ciężko na duszy. Mam nadzieję że wieżę TV na poligonie zostawią w spokoju bo będę bliski załamania” – wtóruje mu inny mieszkaniec Olsztyna.

Wyburzony w sobotę żelbetowy komin został wybudowany w 1979 r. i odprowadzał spaliny z sześciu kotłów WR-25. Decyzję o wyburzeniu podjęto na podstawie wykonanej w 2016 r. ekspertyzy kominiarskiej, która wskazała m.in., że wykładzina ceramiczna komina ma obniżoną szczelność.

Kontrolowane wyburzenie 120-metrowego komina. Film i zdjęcia Kontrolowane wyburzenie 120-metrowego komina. Film i zdjęcia Kontrolowane wyburzenie 120-metrowego komina. Film i zdjęcia Kontrolowane wyburzenie 120-metrowego komina. Film i zdjęcia Kontrolowane wyburzenie 120-metrowego komina. Film i zdjęcia Kontrolowane wyburzenie 120-metrowego komina. Film i zdjęcia Kontrolowane wyburzenie 120-metrowego komina. Film i zdjęcia

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze