1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dewastacje aut na olsztyńskim osiedlu. Tak bawią się dzieci

WiadomościDewastacje aut na olsztyńskim osiedlu. Tak bawią się dzieci

Oblewanie farbą, wyrywanie lusterek czy wybijanie szyb. Z takimi problemami mają zmagać się właściciele samochodów na osiedlu Zacisze.

reklama

W ostatnim czasie Olsztyn zalała fala aktów wandalizmu. Niszczenie nagrobków, przystanków, podpalanie wind… a teraz dewastowanie samochodów. Olsztyńskie osiedle Zacisze ma zmagać się z niemałym problemem:

„Coraz częściej na osiedlu Zacisze dochodzi do uszkodzeń aut. Jak nie wyrwane lusterka, to pobite szyby, porysowane karoserie aut” – pisze właścicielka jednego z oblanych farbą aut.

reklama

Zdaniem kobiety, sprawcami tych zdarzeń są okoliczne dzieci, które mają traktować to jako zabawę:

„Wypuszczone z domowej klatki, bez szacunku do ludzi i rzeczy wymyślają sobie bzdurne zabawy. Dziś mniej boleśnie został potraktowany mój samochód i stojący przed nim czarny, czysty, piękny pojazd. Cisną mi się na usta niecenzuralne słowa. Ale to drobiazg. Szanowna policjo zapraszam na częstsze patrolowanie naszego osiedla. I może przez megafon należałoby napominać rodziców, których dzieci nudzą się na podwórku, żeby zainteresowali się gdzie i co robią ich kochane, grzeczne dzieci” – napisała sfrustrowana kobieta.

Nietypowe zgłoszenie. 4-letni chłopiec powiedział rodzicom „pa pa” i uciekł
reklama

Do zdarzenia miało dojść w ostatnich dniach na ul. Złotej. Zdaniem poszkodowanej sprawcami były dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Internauci żywo komentowali te akty wandalizmu:

„Złapać i nauczyć szacunku do ludzi i nie swoich rzeczy. Tak żeby zapamiętał raz a dobrze”

„Jak wyrobią normę mandatów za maski to może się przejdą na place zabaw”

„Mieszkałam tam rok temu i potwierdzam że gnojki w tym przedziale wiekowym robiły tam co chciały. Zero szacunku do czegokolwiek. Uszkodzone auta, zdemolowane ławki i altanki, śmieci. Widzę że jest coraz gorzej. Oczywiście odpowiedzialnych rodziców nie widać żeby ktoś poniósł za to konsekwencje”

Coraz częściej na osiedlu Zacisze dochodzi do uszkodzeń aut. Jak nie wyrwane lusterka, to pobite szybyb porysowa e…

Posted by Spotted: Olsztyn on Monday, March 29, 2021
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mops
29 marca 2021 10:54

Dzieci pokolenia facebooka, komórki i kebsów w akcji. Dobrze, że mieszkają na peryferiach miasta. Wrócili, skąd przyszli. Czyli ze wsi, na wieś. Szkoda tylko „normalnych” ludzi, którym przyszło mieszkać obok tej patologii. Policja i straż miejska tam już chyba nie sięga, bo to Stawiguda.

Janusz
29 marca 2021 10:19

Złapać i na „dołek” i trzymać aż rodzice się nie zgłoszą. Dowalić taką karę aby swoje samochody sprzedali na mandat.

Popularne

Rok z Rodzinnym kapitałem opiekuńczym