-1 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej – weź udział w konsultacjach

OlsztynPlan Gospodarki Niskoemisyjnej - weź udział w konsultacjach

W dniach 17-31.03.2015 roku odbędą się konsultacje społeczne z zakresu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej – dokumentu, który systematyzuje działania w zakresie redukcji emisji CO2, podnoszenie efektywności energetycznej i wzrostu wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Olsztynie.

reklama

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) dla Olsztyna to projekt dokumentu strategicznego, nad którym Urząd Miasta Olsztyna pracuje od czerwca 2014 roku. Obecnie prace nad zasadniczą częścią dokumentu zostały zakończone.

PGN to pierwszy krok w postaci dokumentu, który wyznacza drogę i cele dla miasta w zakresie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną. Gospodarka niskoemisyjna, jako jeden z głównych celów gospodarczych UE, charakteryzuje się przede wszystkim proekologicznym podejściem do rozwoju gospodarczego. Stawia na wzrost konkurencyjności gospodarki poprzez zastosowanie zielonych technologii tj. zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, minimalizację wykorzystania paliw kopalnych oraz zwiększenie efektywności energetycznej, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Na placu przed ratuszem stanęła choinka
reklama

W tworzeniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej mają swój udział również mieszkańcy miasta. W tym celu Urząd Miasta organizuje konsultacje społeczne. Podczas konsultacji przedstawiciele władz oraz wykonawcy Planu przedstawią obywatelom zakres działań i zadań zapisanych obecnie w Planie. Organizatorzy przedstawią również projektowane efekty wdrażania planu i poinformują o korzyściach z niego wynikających (zwłaszcza o możliwościach ubiegania się o dofinansowanie na różne środowiskowe przedsięwzięcia). Podczas konsultacji możliwe będzie zgłoszenie swoich uwag do Planu, zaproponowanie uzupełnień do zadań i wyrażenie opinii na temat jego zapisów.

Konsultacje społeczne dotyczące Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Olsztyna przewidziane na okres 17-31.03.2015 r., w tym spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 31.03.2015 r. o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta (pl. Jana Pawła II 1) w sali 219. Konsultacje będą prowadzone przez ten okres na miejskiej Platformie Konsultacji Społecznych (TUTAJ).

Prezydent Olsztyna wydał zalecenia urzędnikiem ws. oszczędzania energii: nie mogą bez powodu włączać oświetlenia
reklama

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
!!!!
17 marca 2015 12:30

Globalne ocieplenie to kłamstwo które zostało obalone przez Australię. Może tak Olsztyn też dołączył do mądrych ludzi i przestał wydawać pieniądze w błoto ???!!!

Popularne
Na placu przed ratuszem stanęła choinka