fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

Akcja poszukiwawcza: skrajnie wyziębionego 86-latka odszukał pies

OlsztynAkcja poszukiwawcza: skrajnie wyziębionego 86-latka odszukał pies

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dziś nad ranem (17.03) policjanci z Olsztyna wraz ze strażakami z PSP z Gdańska odnaleźli zaginionego mieszkańca gminy Biskupiec. Chory na Alzheimera 86-latek w chwili odnalezienia przez grupę ratowniczą był niebezpiecznie wyziębiony. 

reklama

W poniedziałek (16.03) o godz. 20 Komenda Miejska Policji z Olsztyna przyjęła zawiadomienie o zaginięciu 86-letniego mieszkańca gminy Biskupiec. Jak ustalili policjanci, mężczyzna od wielu lat zmaga się z Alzheimerem, ale jak dotąd nigdy nie zdarzyło się, aby wyszedł z domu i nie wracał tyle godzin. Natychmiast po otrzymaniu informacji funkcjonariusze przystąpili do działań poszukiwawczych, do których zaangażowali specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą Państwowej Straży Pożarnej z Gdańska. Strażacy do działań wykorzystali dwa labradory specjalizujące się w poszukiwaniach ludzi żywych. Podczas działań użyta została również kamera termowizyjna, a także sprzęt komputerowy, za pomocą którego możliwe było dokładne ustalenie kierunku poszukiwań.

Zatrzymano fałszywych policjantów. Kontrolowali przechodnia

Grupa poszukiwawcza, składająca się z 20 policjantów i 30 strażaków, tyralierą przeszukała obszar o powierzchni 150 h. Sprawdzone zostały również zabudowania i pustostany znajdujące się w okolicy. Przed godz. 5 rano na ślad mężczyzny trafił jeden z labradorów – suczka Sara podjęła trop i doprowadziła do miejsca, w którym przebywał skrajnie wychłodzony 86-latek. Miejsce odnalezienia poszukiwanego znajdowało się ok. 800 m od jego domu. Natychmiast wezwano karetkę pogotowia, którą mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olsztynie – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama