13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie wybudują ogromne Centrum Badań

WiadomościW Olsztynie wybudują ogromne Centrum Badań

Budimex podpisał umowę na budowę Centrum Badań Środowiska i Innowacyjnych Technologii Żywności dla Jakości Życia Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie.

reklama

Projekt realizowany będzie w formule „projektuj i buduj”. Planowe rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na listopad 2021 r., które poprzedzone będą siedmiomiesięcznym projektowaniem. Nowa siedziba powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Olsztyńskiego Parku Naukowo – Technologicznego. Jego generalnym wykonawcą również był Budimex. W ramach nowej inwestycji powstanie budynek laboratoryjno-administracyjny wraz ze zwierzętarnią. Koncepcja przewiduje 5-kondygnacyjny budynek laboratoryjno-biurowy z pomieszczeniami technicznymi połączony z parterowym budynkiem zwierzętarni.

Budynek zaprojektowano na rzucie prostokąta z przewężeniami w części centralnej. Przyjęto konstrukcje słupowo-ryglową wzniesioną na stropach i ławach. W ramach zadania zostanie dostarczone i zamontowane wyposażenie medyczne i laboratoryjne. Inwestycja obejmie także teren zewnętrzny: drogi dojazdowe, parkingi, zadaszoną wiatę dla rowerów i tereny zielone.

reklama

Wartość inwestycji: 75 269 850,00 zł brutto

Powierzchnia użytkowa: 7520 m2

reklama

Kubatura: 24 000,00 m3

Termin realizacji: 07.2023

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia