fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Biletomaty dalej się psują a mieszkańcy dostają mandaty

WiadomościBiletomaty dalej się psują a mieszkańcy dostają mandaty

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Od nowego roku, w biletomatach nie możemy płacić już gotówką. To jednak nie rozwiązało problemu awarii urządzeń, które denerwują mieszkańców Olsztyna.

Wielokrotnie pisaliśmy już o sytuacjach, w których pasażer chciał kupić bilet po wejściu do autobusu lub tramwaju, ale maszyna była zepsuta. Na nieszczęście, dochodziło wtedy do kontroli biletów, a kontrolerów nie interesowało to, że biletomat ma awarię. Pisaliśmy o tym tutaj: Nieuprzejmy kierowca, awaria biletomatu. Temat wraca jak bumerang.

Skontaktował się z nami inny mieszkaniec Olsztyna, który w ostatnim czasie borykał się z tym samym problemem:

“Dziś rano jechałam do pracy linią 131, wsiadając do autobusu chciałam kupić bilet, niestety biletomat nie działał, po chwili słyszę bileciki do kontroli, tłumaczę dla kontrolera, że biletomat nie działa i nie mam biletu, a on na to, że mogę skorzystać z aplikacji. Tłumaczę mu, że nie mam Internetu, żeby skorzystać z jego propozycji, na to kontroler do mnie żebym wysiadła z autobusu i kupiła bilet na następnym przystanku. Kierowca oczywiście nie zaczeka na mnie bo ma swoją ustaloną trasę i musi być na następnym przystanku o określonej godzinie” – relacjonuje nasza czytelniczka.

Jechał z niesprawnym oświetleniem. Uniknął mandatu, bo... policjant wymienił mu żarówkę

Olsztynianka została ukarana mandatem za jazdę bez biletu. ZDZiT niejednokrotnie tłumaczył, że awaria biletomatu w pojeździe, nie jest podstawą do nie wystawienia mandatu, gdyż bilet można nabyć zanim się wsiądzie z jednego ze stacjonarnych biletomatów lub przez Internet. Mieszkańcy Olsztyna są jednak sfrustrowani tym, że maszyny się psują:

“Dlaczego to ja muszę ponosić konsekwencje zepsutego biletomatu? kto czerpie z tego korzyści, bo uważam że ktoś na tym korzysta skoro wypisywane są mandaty Olsztyniakom przy nie działających biletomatach. Skoro biletomaty zawodzą to może trzeba wyrzucić je z autobusów. Wsiadając do tramwaju czy autobusu liczę na to że kupię tam bilet!” – mówi kobieta.

reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze