23 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Mieszkańcy kwestionują stan czystości na klatkach spółdzielni “Jaroty”

WiadomościMieszkańcy kwestionują stan czystości na klatkach spółdzielni "Jaroty"

Rozsierdzeni mieszkańcy mają dość brudu na klatkach. Sfrustrowani przypominają, że przecież dopłacają za sprzątanie.

reklama

Skontaktowali się z nami czytelnicy, którzy nie są zadowoleni ze stanu czystości na klatkach schodowych w obrębie Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty”:

“Proszę się zainteresować spółdzielnia mieszkaniowa jaroty. Czynsze co dwa miesiące podnoszą na klatkach schodowych syf, nikt nie sprząta, olewają prośby o sprzątanie, klatki w opłakanym stanie ale co miesiąc prawie 100 zł od każdego mieszkańca na fundusz remontowy pobierają z którego nic nie robią” – piszą czytelnicy. (pisownia oryginalna)

reklama
Mieszkańcy kwestionują stan czystości na klatkach spółdzielni
Mieszkańcy kwestionują stan czystości na klatkach spółdzielni
Mieszkańcy kwestionują stan czystości na klatkach spółdzielni
Mieszkańcy kwestionują stan czystości na klatkach spółdzielni
Mieszkańcy kwestionują stan czystości na klatkach spółdzielni

Postanowiliśmy zweryfikować ten stan rzeczy u administracji Spółdzielni Mieszkaniowej “Jaroty”:

“Administracja Osiedla Pieczewo SM „Jaroty” informuje, iż w okresie sprzed wprowadzenia stanu epidemii zasadniczy zakres umów dotyczący sprzątania klatek schodowych w nieruchomościach osiedla Pieczewo, w których Spółdzielnia przejęła obowiązek sprzątania klatek schodowych obejmował m.in. dwukrotne w ciągu tygodnia zamiatanie oraz mycie klatek schodowych jeden raz w tygodniu” – mówi kierownik Leszek Chamerski.

“Jednocześnie w związku z utrzymywaniem się na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w celu zapewnienia właściwego poziomu sanitarnego zapobiegającego rozprzestrzenianiu się Koronawirusa SARS-CoV-2, przy założeniu równoległego zachowania niezmienności stawek eksploatacyjnych z tego tytułu, podjęto działania negocjacyjne prowadzące do uzyskania możliwie najkorzystniejszych rozwiązań w odniesieniu do wykonywanych usług sprzątania klatek schodowych z uwzględnieniem rozszerzenia ich o dezynfekcję powierzchni narażonych na częsty kontakt na klatkach schodowych.

reklama

Mając na uwadze stan wyższej konieczności oraz działania w interesie mieszkańców, Spółdzielnia zapewniła bieżącą dezynfekcję środkami bakteriobójczymi i wirusobójczymi w klatkach schodowych wszelkiego rodzaju klamek, pochwytów drzwi wejściowych do budynku i do korytarzy piwnicznych, poręczy, skrzynek pocztowych, kaset domofonowych, włączników i przełączników oraz innych miejsc narażonych na częsty kontakt bez konieczności ponoszenia przez mieszkańców dodatkowych opłat związanych z przedmiotową dezynfekcją w zakresie dokonanych uzgodnień i porozumień z poszczególnymi firmami zewnętrznymi świadczącymi usługi na rzecz Spółdzielni w ramach ich dotychczasowych wynagrodzeń. W większości budynków osiedla Pieczewo, w tym w budynku Żurawskiego 12 bez kosztowe rozszerzenie zakresu robót o trzykrotną w ciągu tygodnia dezynfekcję przywołanych elementów klatek schodowych odbyło się poprzez zamienne zmniejszenie m.in. częstotliwości zamiatania klatek schodowych z dwóch razy w tygodniu do jednego razu w tygodniu oraz mycia klatek chodowych raz w tygodniu, do raz na dwa tygodnie”

Przedstawiciele spółdzielni zapewniają, że rozpatrują wszelkie uwagi mieszkańców i analizują możliwe wyjścia z sytuacji:

“Tym samym nie wyklucza się możliwości przywrócenia zakresów umownych odnoszących się do sprzątania klatek schodowych obowiązujących sprzed pandemii” – tłumaczy Chamerski.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

35 KOMENTARZY

35 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pat.
10 marca 2021 22:04

Brud… Pajęczyny na półpiętrach z okien to chyba parę lat temu były sprzątane, strasznie nieprzyjemnie… Ul. Orłowicza

Gość
10 marca 2021 22:22

W każdej klatce jest plan sprzątania Raz w tygodniu zamiatanie i raz w miesiącu zmywanie to trochę mało za te pieniądze co bierze SM Za to trzy razy w tygodniu dezynfekcja hehehe… Jeden wielki burdel

Polecane