fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Rozbudowa linii tramwajowej. Kierowcy i rowerzyści spotkają się z utrudnieniami

reklama

Rozbudowa linii tramwajowej w Olsztynie przyniesie za sobą utrudnienia nie tylko dla kierowców. Pojawiło się więcej szczegółów związanych z zamknięciem ul. Wilczyńskiego.

Prace nad rozbudową linii tramwajowej rozpoczęły się już na Pieczewie. Ulica Wilczyńskiego oraz część al. Piłsudskiego zostaną wyłączone z ruchu, dlatego rozpoczęto budowę łącznika, który ułatwi kierowcom, rowerzystom i pieszym poruszanie się w tamtej okolicy.

Prace zaczną się od budowy łącznika

Pierwsze zadanie to budowa łącznika dróg położonych za hipermarketem przy ul. Krasickiego – mówi kierownik ratuszowej Jednostki Realizującej Projekt Andrzej Karwowski. – Trasa będzie łączyć lokalne uliczki z wybudowaną niedawno ul. Szymborskiej, czyli jezdnią biegnącą przez dawny poligon, która prowadzi do obwodnicy miasta. To będzie element objazdów na czas wszystkich robót, który już pozostanie i będzie mógł być wykorzystywany także po zakończeniu inwestycji.

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz poinformował, że prace polegające na połączeniu ul. Krasickiego przez las Pieczewski do ronda przy nowej ul. Pstrowskiego już się rozpoczęły i mają potrwać do 28 lipca.

Nowe ronda i objazdy

Drugi etap prac przyniesie komplikacje w ruchu drogowym dla kierowców. W związku z rozpoczęciem robót na Pieczewie, zamknięta zostanie ul. Wilczyńskiego od pętli autobusowej do skrzyżowania z ul. Krasickiego. Osiedlowe uliczki posłużą jako objazd, tak samo jak ul. Gębika, która przecina ul. Wilczyńskiego.

W planie jest również budowa trzech nowych rond – pierwsze na skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Wilczyńskiego, dlatego część ul. Krasickiego zostanie wyłączona z ruchu po to, by kierowcy od razu kierowali się właśnie na to rondo. Kolejne ronda powstaną przy wjazdach na Pieczewo od strony ul. Witosa.

Prace na osiedlu Pieczewo mają rozpocząć się prawdopodobnie już 12 lipca.

Rowerzystów czekają utrudnienia

Następny etap prac nie ominie również rowerzystów poruszających się ścieżką rowerową od strony ul. Barcza, wzdłuż ul. Krasickiego, w kierunku ul. Wańkowicza, która zostanie wyłączona z ruchu.

Rowerzyści zostaną skierowani w ul. Barcza, która prowadzi w kierunku skrzyżowania ul. Krasickiego z ul. Synów Pułku.

reklama
reklama

Polecane

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama