fbpx
5 C
Olsztyn
sobota, 8 maja, 2021
reklama

Kontrola po nagraniu interwencji strażników miejskich

reklama

Po publikacji w sieci nagrania prezentującego interwencję strażników miejskich wobec mężczyzny bez maseczki ochronnej, władze miejskie Ełku zleciły wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze użyli siły fizycznej, kajdanek i miotacza gazu.

https://www.facebook.com/SamaDlaSiebieeee/videos/10224391259038910

Na filmiku zamieszczonym przez mieszkankę Ełku w mediach społecznościowych widać fragment interwencji dwojga strażników miejskich, którzy dociskają do ziemi i siłą obezwładniają leżącego na chodniku mężczyznę. Po założeniu mu kajdanek podnoszą go i wraz z nim stoją przy służbowym samochodzie – jak wynika z dialogów – czekając na przyjazd policji.

Zza kadru słychać wzburzone głosy obserwujących tę scenę ludzi. Jedna z kobiet mówi m.in.: „Gazem po oczach człowieka, bo maseczki nie założył…”.

reklama

Oświadczenie w tej sprawie opublikował Urząd Miejski w Ełku. Wynika z niego, że podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności.

„Prezydent Ełku wystąpił również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę” – podano w komunikacie.

Komendant ełckiej Straży Miejskiej Krzysztof Skiba powiedział, że od zdarzenia minęło około 24 godziny, więc to za wcześnie na zgromadzenie całego materiału w tej sprawie. Zauważył, że na zamieszczonym w sieci nagraniu nie widać całości interwencji.

Podkreślił jednak, że to nie brak maseczki u mężczyzny był powodem użycia tzw. środków przymusu bezpośredniego przez strażników. Przyznał jednocześnie, że rozumie emocje wywołane takim przebiegiem interwencji.

Według komendanta, z relacji strażników wynika, że podczas interwencji spowodowanej brakiem maseczki mężczyzna zaczął używać wulgaryzmów. „Stwierdził, że to nie jest jego obowiązkiem i żadne przepisy mu tego nie nakazują” – mówił komendant.

Dodał, że mężczyzna stanowczo odmówił, gdy strażnicy usiłowali go wylegitymować. Dlatego został wezwany patrol policji.

„Przed przyjazdem policji ten pan próbował opuścić miejsce zdarzenia i to było bezpośrednią przyczyną podjęcia decyzji odnośnie użycia środków przymusu bezpośredniego” – wyjaśnił komendant.

Sprecyzował, że strażnicy użyli kajdanek, ręcznego miotacza gazu obezwładniającego i siły fizycznej. Działania obojga funkcjonariuszy ma ocenić wewnętrzne postępowanie wszczęte przez Straż Miejską, wydział kontroli Urzędu Miejskiego w Ełku oraz – w imieniu wojewody – kontrolę ze strony komendanta wojewódzkiego policji. 

reklama
źródłoPAP

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

10 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


10 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Edwars ty cwelu

Edwars widac. Psem jestes i donosicielem jeabac cie

3we45rty

Skandal. Wylać strażników z pracy, ich szefa też !!!!!!!

Edward

Sam się wylej.

Edward

Bardzo dobrze. Wszystkich nienoszących masek powinno się tak potraktować. Może wówczas, głu…. zrozumieliby, że chodzi o życie nas wszystkich.

kasztan

to sie cwelu zaszczepi zdechnij

Edward

Sam zde…, najlepiej na covida. Takiego osobnika, jak ty w Niemczech już dawno zamknęliby, zaś w Rosji trafibyś do łagrów.

Szczery

Zlikwidować straże miejskie !!!!! Dość płacenia darmozjadom !!!!!!! Lepiej kasę przeznaczyć na szkoły!!!!!!!

Edward

Żebyś mógł parkować na trawnikach, blokować dojazd do posesji? Pomaż sobie.

Szczery

Dokładnie tak lubię parkować na trawnikach a najbardziej srac pod twoim oknem!!!!!

Szczery

Bardzo lubię parkować na trawnikach a jeszcze bardziej stawiać klocka pod twoim oknem