8 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 lutego, 2024
reklama

Rada Osiedla Zatorze protestuje. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców

WiadomościRada Osiedla Zatorze protestuje. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców

Członkowie Rady Osiedla Zatorze wystosowali wniosek do prezydent miasta o przywrócenie posterunku Straży Miejskiej w ich okolicy. Zwracają uwagę na brak konsultacji w tej sprawie i malejące poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

reklama

“Jako Rada Osiedla Zatorze, na ostatnim zebraniu, jednogłośnie wyraziliśmy niezadowolenie i sprzeciw wobec decyzji dotyczącej likwidacji zatorzańskiego posterunku Straży Miejskiej” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

W piśmie skierowanym do prezydenta miasta, możemy przeczytać, że problemem jest wydłużony czas, wymagany do podjęcia interwencji w przypadku alarmu ze strony jednego z mieszkańców. Rada Osiedla uważa, że przywrócenie posterunku Straży jest niezbędne do podtrzymania poczucia bezpieczeństwa:

reklama

“Warto przypomnieć, że posterunek Straży Miejskiej przy ul. Jagiellońskiej 12 został utworzony w celu zapewnienia mieszkańcom sąsiadujących osiedli możliwości sygnalizowania lub zgłaszania o zdarzeniach i sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ludzi i mienia, a także bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu oraz stworzenia warunków umożliwiających szybszą reakcję Straży Miejskiej na w/w. sygnały i zgłoszenia. Jego obecność była brana pod uwagę przy zmianach w organizacji Policji i z tych wszystkich przyczyn przywrócenie posterunku Straży Miejskiej na obszarze osiedla Zatorze okazuje się być nie tylko zasadne, ale i niezbędne” – fragment wniosku skierowanego do prezydenta miasta.

“Należy na koniec podkreślić, iż decyzja dotycząca likwidacji posterunku została podjęta bez konsultacji z mieszkańcami i bez jakiegokolwiek współdziałania z organami Osiedla Zatorze, a jest to sprawa niezwykle istotna dla wspólnoty naszego osiedla” – skwitowano w tekście, pod którym podpisał się przewodniczący Rady Osiedla Zatorze, Tomasz Janus.

Jako Rada Osiedla Zatorze, na ostatnim zebraniu, jednogłośnie wyraziliśmy niezadowolenie i sprzeciw wobec decyzji…

Posted by Rada Osiedla Zatorze on Wednesday, March 3, 2021
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Janusz
4 marca 2021 13:01

Stare społeczniary nie beda mialy gdzie blisko z ucha strzelać

Detroit
4 marca 2021 13:46

Straż miejska i bezpieczeństwo to istny mezalians.

Polecane
Ogłoszenia