fbpx
9 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Łukasz Michnik ostro o decyzji olsztyńskiego IPN-u

reklama

Młody działacz Lewicy skrytykował wybór majora „Łupaszki”, jako postaci na banerze ozdabiających Olsztyńskiego Zakłady Graficzne.

Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, olsztyńska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej przyozdobiła wieżowiec OZG w baner z postacią majora „Łupaszki”. Pisaliśmy o tym tu: W Olsztynie zawisł baner z „Łupaszką” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Działacz Lewicy Razem, Łukasz Michnik w ostrych słowach skrytykował wybór tej, kontrowersjnej postaci:

reklama

Na dzień żołnierzy wyklętych olsztyński IPN postanowił upamiętnić mordercę cywilów, głównie kobiet i dzieci, rasistę i zbrodniarza wojennego, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”.

Nie szczędził on także gorzkich słów dla samego IPN-u:

Ten baner to żart z polskiej polityki historycznej. Chcecie czcić wyklętych? Śmiało! Tylko może zanim wrzucicie na tapet gościa, którego oddziały rozpruwały brzuchy kobietom w ciąży, przypomnijcie sobie o takich postaciach jak August Fieldorf „Nil” czy Witold Pilecki. Wśród żołnierzy wyklętych, dało się znaleźć postacie godne upamiętnienia, ale wy wolicie promować ludobójców. Jesteście żałośni Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie. Nie zapomnimy wam tego”.

Na dzień żołnierzy wyklętych olsztyński IPN postanowił upamiętnić mordercę cywilów, głównie kobiet i dzieci, rasistę i…

Posted by Łukasz Michnik on Wednesday, March 3, 2021
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

11 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


11 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze