fbpx
8 C
Olsztyn
środa, 27 października, 2021
reklama

Łukasz Michnik ostro o decyzji olsztyńskiego IPN-u

reklama

Młody działacz Lewicy skrytykował wybór majora „Łupaszki”, jako postaci na banerze ozdabiających Olsztyńskiego Zakłady Graficzne.

Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, olsztyńska delegatura Instytutu Pamięci Narodowej przyozdobiła wieżowiec OZG w baner z postacią majora „Łupaszki”. Pisaliśmy o tym tu: W Olsztynie zawisł baner z „Łupaszką” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Działacz Lewicy Razem, Łukasz Michnik w ostrych słowach skrytykował wybór tej, kontrowersjnej postaci:

reklama

Na dzień żołnierzy wyklętych olsztyński IPN postanowił upamiętnić mordercę cywilów, głównie kobiet i dzieci, rasistę i zbrodniarza wojennego, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”.

Nie szczędził on także gorzkich słów dla samego IPN-u:

Ten baner to żart z polskiej polityki historycznej. Chcecie czcić wyklętych? Śmiało! Tylko może zanim wrzucicie na tapet gościa, którego oddziały rozpruwały brzuchy kobietom w ciąży, przypomnijcie sobie o takich postaciach jak August Fieldorf „Nil” czy Witold Pilecki. Wśród żołnierzy wyklętych, dało się znaleźć postacie godne upamiętnienia, ale wy wolicie promować ludobójców. Jesteście żałośni Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie. Nie zapomnimy wam tego”.

Na dzień żołnierzy wyklętych olsztyński IPN postanowił upamiętnić mordercę cywilów, głównie kobiet i dzieci, rasistę i…

Posted by Łukasz Michnik on Wednesday, March 3, 2021
reklama

Najnowsze ogłoszenia

11 KOMENTARZY

11 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze