fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

W Olsztynie zawisł baner z „Łupaszką” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

reklama
Wyślij przez
0

Z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zaprezentowano baner z postacią dowódcy 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej – mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

Na wieżowcu należącym do Olsztyńskich Zakładów Graficznych przy ulicy Dworcowej zawisł baner z kontrowersyjną postacią z okazji 1 marcowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Major Szendzielarz przez część środowiska historycznego jest uważany za postać negatywną, która m.in. dopuściła się wydania rozkazu wymordowania kilkudziesięciu cywilów w trakcie wojny. To miało być przyczyną usunięcia baneru z jednego z budynków w innym mieście. Pomysłodawcą zawieszenia plakatu z okazji obchodów jest szef delegatury olsztyńskiego IPN-u, Paweł Warot:

„Okolicznościowy baner z wizerunkiem mjr. „Łupaszki” stał się przykładem jednego z licznych projektów Delegatury IPN, zaplanowanych i zrealizowanych z myślą o godnym uczczeniu żołnierzy antykomunistycznego podziemia” – czytamy we wpisie na profilu olsztyńskiej delegatury.

Moment umieszczenia baneru z mjr. "Łupaszką"🇵🇱

Posted by Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie on Friday, February 26, 2021

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych oficjalnie zaprezentowany został baner z postacią legendarnego dowódcy 5….

Posted by Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie on Monday, March 1, 2021
reklama

W Olsztynie zawisł baner z „Łupaszką” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych W Olsztynie zawisł baner z „Łupaszką” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych W Olsztynie zawisł baner z „Łupaszką” ku pamięci Żołnierzy WyklętychW Olsztynie zawisł baner z „Łupaszką” ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze