fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Posłanka zwraca się do ministra o kontrolę Szpitala Dziecięcego

reklama

Marcelina Zawisza interweniowała w sprawie sytuacji pacjentów onkologicznych Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Posłanka zwróciła się z wnioskiem o kontrolę na dziecięcym oddziale onkologicznym. Ponadto przesłała szereg pytań dotyczących niepokojących doniesień na temat opieki nad pacjentami i trwającego od roku remontu.

O sytuacji na oddziale onkologicznym zaalarmowała matka jednego z młodych pacjentów. Według jej relacji leczeni są czasem po 2 razy dziennie przenoszeni z sali do sali, a pomieszczenia, w których leżą są przepełnione. Ponadto donosi, nie biopsje i punkcje nie są przeprowadzane w wystarczającym znieczuleniu. Posłankę Zawiszę o niepokojącym stanie poinformował Bartosz Grucela, radny osiedla Kormoran, członek Zarządu Lewicy Razem – Nie godzi się by takie warunki panowały w jedynym szpitalu w województwie. Nie mogę się również pogodzić z faktem, że zupełnie inną opiekę, ci najmłodsi pacjenci, mają w innych regionach. Wiem, że my nie jesteśmy bogatym regionem, ale nie możemy oszczędzać na dzieciach! – pisał na swoim profilu Bartosz Grucela.

O sprawie pisaliśmy już tutaj: Szpital Dziecięcy wzywa matkę pacjenta do usunięcia postu na Facebooku, Nieludzkie wrzaski pacjentów, zabiegi na „żywca”? Szpital Dziecięcy w ogniu krytyki.

reklama

Posłanka Marcelina Zawisza spytała zarówno Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego Gustawa Brzezina jak i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, między innymi o to, czy spływały do nich głosy innych rodziców, z którymi nie była omawiana przez lekarza prowadzącego decyzja o znieczuleniu lub zgłoszenia innych nieprawidłowości opisanych w doniesieniach medialnych. – W mojej pracy poselskiej zajmuję się ochroną zdrowia, ale to nie jedyny powód dla którego postanowiłam interweniować. Dwukrotnie leczyłam się onkologicznie, wiem jak ważne w procesie dochodzenia do zdrowia jest nie tylko profesjonalizm kadry medycznej ale także warunki i samopoczucie pacjentów i pacjentek. Mamy wspaniałych lekarzy, którzy wypruwają sobie żyły, żeby ratować onkologicznych pacjentów. Dlatego zadaniem dyrekcji szpitala i organu założycielskiego powinno być natychmiastowe niwelowanie wszystkich nieprawidłowości. Liczę na szybką reakcję. – mówi Zawisza.

Źródło: Biuro Poselskie Marceliny Zawiszy

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: