fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Olsztynem przejechał happening poświęcony zwierzętom hodowanym na mięso

reklama

Ulicami Olsztyna „przejechał” niedawno nietypowy pojazd. Okazuje się, że to przedstawienie z inicjatywy Olsztyńskiego Teatru Ulicznego ukierunkowane w stronę zwierząt hodowanych na mięso.

Akcja #jadązwierzętanietowar zainspirowana została reklamą pewnej firmy mięsnej, która na ciężarówkach przewożących swoje produkty, nadrukowane miała hasło „Jedzie świeży towar”, a pod spodem widniał dopisek „No może nie aż tak”.

Ten happening jest oddaniem głosu zwierzętom hodowanym na mięso – chcieliśmy „poprosić” w ich imieniu o – na ile to możliwe – jak najbardziej humanitarne traktowanie i przede wszystkim o szacunek, który należy się im jak każdej innej żywej istocie. Stąd właśnie forma całej akcji – samochód pełen ciekawskich, rozglądających się wokół zwierząt, za kierownicą uśmiechnięty kierowca, a na bokach auta hasło przewodnie – „Jadą zwierzęta, nie towar!”. Trasa przejazdu biegła przez centrum Olsztyna – od ulicy Partyzantów, przez aleję Piłsudskiego, by finalnie wylądować na Starym Mieście.

reklama

Akcja wzbudziła żywe zainteresowanie wśród przechodniów, pojazd pełen zwierząt zdecydowanie wytrącał z codzienności, a zwłaszcza dzieci i młodzież. Ludzie reagowali przeważnie, uśmiechami, gestami wsparcia i zrozumienia, niektóre dzieci chciały dołączyć i towarzyszyć naszym zwierzętom w dalszej podróży. Część rodziców tłumaczyła tym bardziej ciekawskim, co cała akcja ma na myśli.

Niektórzy mijali pojazd z miną obojętną, ale napis na samochodzie z ludzkiej ciekawości przeczytali. Bardzo dużo osób też fotografowało i nagrywało przejazd, część samochodów trąbiła, a ich pasażerowie machali przyjaźnie do zza szyb.

Pasażerowie pojazdu są zadowoleni z zainteresowania, jakie wzbudziła ta akcja performatywna na rzecz praw zwierząt.

Źródło: Olsztyński Teatr Uliczny

#jadązwierzętanietowar 📢 Nowy pojazd pojawił się na mieście! Wytwórnia: Olsztyński Teatr Uliczny. Pierwszy przejazd – brak awarii i kolizji. Odbiór – pozytywny. 😀 Becia Kulajguk Magda Siwik Dominik Gabara Klaudia Burzyńska Jolanta Anna Kaczyńska Emilian Hasiuk Martyna Drozdowicz Michał Kaźmierczak

Posted by Olsztyński Teatr Uliczny on Monday, March 1, 2021

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: