fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Coraz więcej zakażeń wirusem. Powrót czarnych stref. Tu jest najgorzej

Wiadomości Coraz więcej zakażeń wirusem. Powrót czarnych stref. Tu jest najgorzej

Do Polski wróciły czarne strefy związane z liczbą zakażeń koronawirusem. Obecnie trzy powiaty są nimi objęte, jednak kilkadziesiąt z nich należy do strefy ciemnoczerwonej i czerwonej.

Wszystkie regiony należące do czarnej strefy leżą w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to powiat nidzicki, bartoszycki oraz miasto Olsztyn. Cały powiat olsztyński jest objęty strefą ciemnoczerwoną.

Pojawiły się tu też przypadki zakażeń brytyjską mutacją koronawirusa. W 16 z 24 badanych próbek stwierdzono jej obecność, co równa się 70%. Nowa odmiana wirusa ma cechować się wyższym poziomem zakaźności, co może być przyczyną tak złej sytuacji w naszym regionie.

Gdyby ustalone poprzednio obostrzenia w strefie czarnej obowiązywały również teraz, te trzy miejsca byłyby objęte ścisłą kwarantanną. W Nidzicy trwa zamykanie przedszkoli i szkół, gdyż przypada tam obecnie ponad 119 zakażeń na każde 100 tys. mieszkańców.

Podział Polski na strefy w związku z rosnącą liczbą infekcji nie znajduje się tym razem w planach rządu, gdyż trudno wyodrębnić regiony, w których problem z wirusem nie występuje, jak dowiadujemy się artykułu na stronie money.pl. W ostatnim tygodniu liczba zakażeń była najwyższa od ponad miesiąca.

Wzrosty zakażeń nie występują przy granicach z Niemcami i Czechami, co zauważył właśnie serwis money.pl. Największy wzrost utrzymuje się głównie na północy kraju.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x