fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Coraz więcej zakażeń wirusem. Powrót czarnych stref. Tu jest najgorzej

WiadomościCoraz więcej zakażeń wirusem. Powrót czarnych stref. Tu jest najgorzej

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do Polski wróciły czarne strefy związane z liczbą zakażeń koronawirusem. Obecnie trzy powiaty są nimi objęte, jednak kilkadziesiąt z nich należy do strefy ciemnoczerwonej i czerwonej.

Wszystkie regiony należące do czarnej strefy leżą w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to powiat nidzicki, bartoszycki oraz miasto Olsztyn. Cały powiat olsztyński jest objęty strefą ciemnoczerwoną.

Pojawiły się tu też przypadki zakażeń brytyjską mutacją koronawirusa. W 16 z 24 badanych próbek stwierdzono jej obecność, co równa się 70%. Nowa odmiana wirusa ma cechować się wyższym poziomem zakaźności, co może być przyczyną tak złej sytuacji w naszym regionie.

Gdyby ustalone poprzednio obostrzenia w strefie czarnej obowiązywały również teraz, te trzy miejsca byłyby objęte ścisłą kwarantanną. W Nidzicy trwa zamykanie przedszkoli i szkół, gdyż przypada tam obecnie ponad 119 zakażeń na każde 100 tys. mieszkańców.

Naukowiec UWM zbadał czy jelenie uczestniczą w rozprzestrzenianiu wirusa SARS-CoV-2

Podział Polski na strefy w związku z rosnącą liczbą infekcji nie znajduje się tym razem w planach rządu, gdyż trudno wyodrębnić regiony, w których problem z wirusem nie występuje, jak dowiadujemy się artykułu na stronie money.pl. W ostatnim tygodniu liczba zakażeń była najwyższa od ponad miesiąca.

Wzrosty zakażeń nie występują przy granicach z Niemcami i Czechami, co zauważył właśnie serwis money.pl. Największy wzrost utrzymuje się głównie na północy kraju.

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze