fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 28 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Michał Wypij popiera Lidię Staroń jako kandydatkę na stanowisko RPO

Wiadomości Michał Wypij popiera Lidię Staroń jako kandydatkę na stanowisko RPO

Lidia Staroń z Olsztyna jest coraz częściej wymieniana w roli kandydatki na nowego rzecznika praw obywatelskich. Poparcia udzielił jej także poseł z Olsztyna, Michał Wypij.

Niedawno senat odrzucił kandydaturę Piotra Wawrzyka na stanowisko RPO, które od miesięcy pozostaje puste. Jedynym senatorem, który wstrzymał się od głosu w sprawie głosowania, była Lidia Staroń. Senatorka z Olsztyna od miesięcy jest przymierzana do objęcia stanowiska rzecznika praw obywatelskich. Pisaliśmy już o tym tu: Lidia Staroń kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich?.

Poseł Porozumienia, Michał Wypij uważa, że Staroń byłaby dobrą, niezależną kandydatką:

„RPO to osoba, która ma łączyć środowiska. Powinna to być osoba, która w swoim życiu broniła najsłabszych. Uważam, że taką osobą jest Lidia Staroń i to jej kandydatura powinna zostać na poważnie przedyskutowana przez Sejm. Brak wyboru RPO kompromituje całą klasę polityczną” – skomentował poseł Wypij.

Lidia Staroń jest znana ze swojej działalności społecznej. Nierzadko bezinteresownie pomaga osobom, które zmagają się z przepisami prawnymi. Wiele osób uważa, że Staroń wcale nie jest neutralna i zarzucają jej sprzymierzanie się z Prawem i Sprawiedliwością.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 1
Nie lubię 10

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


7 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

7
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x