8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Lidia Staroń kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich?

WiadomościLidia Staroń kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich?

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do zgłoszenia swojego kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Nazwisko olsztyńskiej polityk miało pojawiać się coraz częściej w parlamentarnych kuluarach.

reklama

Formalnie niezależna, pochodząca z Olsztyna Lidia Staroń, może być wyborem PiS-u na posadę Rzecznika Praw Obywatelskich – tak donosi Wirtualna Polska. Aktualny Rzecznik, Dr Adam Bodnar, we wrześniu kończy swoją kadencję i partia rządząca będzie szukała dla niego zastępstwa. Ponoć głównym faworytem ma być doktor nauk prawnych specjalizujący się w prawie konstytucyjnym, Bartłomiej Wróblewski. Nic jednak nie jest przesądzone, Lidia Staroń jako formalnie niezależna senator może być lepszą opcją, gdyż opozycji ciężej byłoby ją zakwestionować. Wybór senator Staroń pozwoli również PiS-owi zagwarantować sobie mandat w senacie i tym samym pomoże zbudować większość.

Radosław Nojman: Obrońca "szubienic" w natarciu. Non possumus albo ¡No pasarán! ? [OPINIA]

Od 2015 roku Lidia Staroń jest niezależną polityk, choć mówi się o niej, że bardziej jest aktywistką społeczną niż politykiem. Współtworzyła Stowarzyszenie Obrony Spółdzielców, którego została prezesem. Prowadziła ogólnopolskie akcje społeczne, m.in: „Cała Polska rozmawia z dziećmi”, „Mamo, zbadaj się” i „Przestań pić, zacznij żyć”. Jej hasłem przewodnim w kampanii wyborczej w 2019 roku było: „Zawsze po stronie ludzi”.

reklama

Lidia Staroń jest osobą powszechnie kojarzącą się z pomaganiem ludziom, wstawianiem się za mniejszościami i dbaniem o lokalne społeczności, do których przynależy. Czy olsztyńska senator zostanie nowym RPO?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

29 KOMENTARZY

29 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marek
9 sierpnia 2020 23:23

Super człowiek . Najlepsza kandydat na to stanowisko.

Niestety
8 sierpnia 2020 22:10

Zły wybór,to osoba chwiejna i wdzięczna pisiowym.Może być stronnicza ,na 100%.Czy ona jest prawniczką z wykształcenia?

Popularne
Ogłoszenia
Lidia Staroń zwiększa pomoc prawną dla osób w potrzebie
Antoni Macierewicz przyjedzie 1 kwietnia do Olsztyna