fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 3 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Lidia Staroń kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich?

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do zgłoszenia swojego kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Nazwisko olsztyńskiej polityk miało pojawiać się coraz częściej w parlamentarnych kuluarach.

Formalnie niezależna, pochodząca z Olsztyna Lidia Staroń, może być wyborem PiS-u na posadę Rzecznika Praw Obywatelskich – tak donosi Wirtualna Polska. Aktualny Rzecznik, Dr Adam Bodnar, we wrześniu kończy swoją kadencję i partia rządząca będzie szukała dla niego zastępstwa. Ponoć głównym faworytem ma być doktor nauk prawnych specjalizujący się w prawie konstytucyjnym, Bartłomiej Wróblewski. Nic jednak nie jest przesądzone, Lidia Staroń jako formalnie niezależna senator może być lepszą opcją, gdyż opozycji ciężej byłoby ją zakwestionować. Wybór senator Staroń pozwoli również PiS-owi zagwarantować sobie mandat w senacie i tym samym pomoże zbudować większość.

Od 2015 roku Lidia Staroń jest niezależną polityk, choć mówi się o niej, że bardziej jest aktywistką społeczną niż politykiem. Współtworzyła Stowarzyszenie Obrony Spółdzielców, którego została prezesem. Prowadziła ogólnopolskie akcje społeczne, m.in: „Cała Polska rozmawia z dziećmi”, „Mamo, zbadaj się” i „Przestań pić, zacznij żyć”. Jej hasłem przewodnim w kampanii wyborczej w 2019 roku było: „Zawsze po stronie ludzi”.

Lidia Staroń jest osobą powszechnie kojarzącą się z pomaganiem ludziom, wstawianiem się za mniejszościami i dbaniem o lokalne społeczności, do których przynależy. Czy olsztyńska senator zostanie nowym RPO?

17 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobra kandydatka na Rzecznika Praw Obywatelskich. Super wybor .Pani Lidia Staron to aniol kobieta. Niesamowicie duzo pomogla ludziom. Rzad powinien ja wybrac.

  4
  18
  • Jako osoba tak,ale teraz będzie robić co sekciarze PiS będą chcieli.Teraz już wiadomo czemu zasiliła sekt PiS,bo obiecali jej stanowisko. Jak to można zeszmacić się dla stanowiska. Precz z sektą PiS

   3
   3
   • I tak PIS powinien był wygrać senat ale ich Przewodniczacy Komisji Wyborczej(już nim nie jest), nie dokonał prawdziwej analizy fałszerstw w poprzednich wyborach, Były 100% dowody!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Studio Dron oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...

To już pewne. Od dziś pojeździmy Olsztyńską Hulajnogą Miejską

Są ekologiczne i można się nimi efektywnie przemieszczać. Mowa o hulajnogach elektrycznych, które od dziś są dostępne do wypożyczenia w systemie Olsztyńskiej Hulajnogi Miejskiej. Pobierz...