fbpx
20 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Kolejne opóźnienia w budowie nowej linii tramwajowej

reklama

Trwa dalsza batalia związana z budową olsztyńskiej drugiej linii tramwajowej. Po niedawnym oddaleniu wniosku przez Krajową Izbę Odwoławczą, wnioskodawcy postanowili tę decyzję zaskarżyć.

Kwestia powstania nowej linii tramwajowej w Olsztynie idzie równie sprawnie, co pozyskanie nowych tramwajów z Turcji. Niezgodności, opóźnienia i sprawy sądowe. Niedawno informowaliśmy o „przełomowym” sukcesie, jakim było oddalenie wniosku złożonego przez konkurentów ws. wyboru wykonawcy do wybudowania nowej linii tramwajowej. Nie obyło się jednak bez wpadki. Pisaliśmy o tym tu: Dokumenty trafiły nie do tego Olsztyna. Dalsze utrudnienia przy nowej linii tramwajowej.

Jak informuje Wyborcza Olsztyn, sprawa jeszcze nie zmierza ku końcowi. Rozstrzygnięcie sporu przez KIO zostało zaskarżone i sprawa trafi do sądu. Chodzi o doświadczenie wybranego wykonawcy – Polimexu – i reprezentowanych przez niego specjalistów. Zastrzeżenia konkurentów w tej sprawie zostaną rozpatrzone w ciągu kilku następnych miesięcy. To niestety znacznie przedłuży proces ustalenia ostatecznego wykonawcy projektu i rozpoczęcia budowy nowej linii tramwajowej. W przypadku najczarniejszego scenariusza, sąd mógłby podważyć decyzję KIO ws. oddalenia odwołania i zadecydować o odsunięciu Poliemexu od realizacji tej inwestycji. To przesunęłoby terminy jeszcze dalej.

reklama

Przypomnijmy, że prace muszą zakończyć się do 2023 roku, a przewidywany czas ich wykonania to ok. 26 miesięcy od podpisania umowy.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
mak

Po co wycinać drzewa, jeśli nie wiadomo, czy ta linia w ogóle zostanie wybudowana?

ana

Tragedia – drzewa rosły przez 30 lat – w kilka godzin powstała betonowa pustynia. Serce pęka. Gdzie są ekolodzy którzy w Puszczy Białowieskiej przywiązywali siędo drzew.Dlaczego niszczycie Pieczewo ???????? Zostanie nam beton smród i bród tragedia !!!!!!!!

Piotr

nie chodzi o betoniarza tylko o radnych kto na nich glosowal i kto wie jak oni glosowali w sprawie tramwajow? tego nie wie nikt lub prawie nikt. moze pora na referendum w sprawie betoniarza i ostre informacja o poczynaniach radnych.A gdzie jest stadion, hala boiska dla mlodych pilkarzy i kto odpowie za chyba zniszczona murawe stadionu bo jakis geniusz wlaczyl ogrzewanie o zapomnial usnac snieg i wszystko gnije 7 milionow psu w bude.To tyle…

Tomek

Grunt że chłopaki rżną. Jedni na razie drzewa, inni głupa. Po co nam to było….

dis

Można zapytać tych, którzy głosowali na betoniarza…