fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 25 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kolejne opóźnienia w budowie nowej linii tramwajowej

Wiadomości Kolejne opóźnienia w budowie nowej linii tramwajowej

Trwa dalsza batalia związana z budową olsztyńskiej drugiej linii tramwajowej. Po niedawnym oddaleniu wniosku przez Krajową Izbę Odwoławczą, wnioskodawcy postanowili tę decyzję zaskarżyć.

Kwestia powstania nowej linii tramwajowej w Olsztynie idzie równie sprawnie, co pozyskanie nowych tramwajów z Turcji. Niezgodności, opóźnienia i sprawy sądowe. Niedawno informowaliśmy o „przełomowym” sukcesie, jakim było oddalenie wniosku złożonego przez konkurentów ws. wyboru wykonawcy do wybudowania nowej linii tramwajowej. Nie obyło się jednak bez wpadki. Pisaliśmy o tym tu: Dokumenty trafiły nie do tego Olsztyna. Dalsze utrudnienia przy nowej linii tramwajowej.

Jak informuje Wyborcza Olsztyn, sprawa jeszcze nie zmierza ku końcowi. Rozstrzygnięcie sporu przez KIO zostało zaskarżone i sprawa trafi do sądu. Chodzi o doświadczenie wybranego wykonawcy – Polimexu – i reprezentowanych przez niego specjalistów. Zastrzeżenia konkurentów w tej sprawie zostaną rozpatrzone w ciągu kilku następnych miesięcy. To niestety znacznie przedłuży proces ustalenia ostatecznego wykonawcy projektu i rozpoczęcia budowy nowej linii tramwajowej. W przypadku najczarniejszego scenariusza, sąd mógłby podważyć decyzję KIO ws. oddalenia odwołania i zadecydować o odsunięciu Poliemexu od realizacji tej inwestycji. To przesunęłoby terminy jeszcze dalej.

Przypomnijmy, że prace muszą zakończyć się do 2023 roku, a przewidywany czas ich wykonania to ok. 26 miesięcy od podpisania umowy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 1

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x